OECD: Pacjent w Polsce czeka i stara się przeżyć

autor: Klara Klinger10.11.2015, 08:04; Aktualizacja: 10.11.2015, 08:48
operacja plastyczna

W roku 2013 przeprowadzano 186 tys. operacji usuwania zaćmy.źródło: ShutterStock

Biorąc pod uwagę kolejki do operacji zaćmy i protezy stawu biodrowego, jesteśmy na ostatnim miejscu OECD.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Drea(2015-11-16 13:09) Zgłoś naruszenie 10

    Do Jasiek: Masz racje. To przykre. Polska służba zdrowia NIE POWINNA sobie pozwolic na materialy medyczne (m.in.soczewki) zlej jakosci. To hanba. P.S. Osoba z rodziny chciala zapisac sie do psychologa oraz takze do proktologa. Panstwowo chwilowo wstrzymano zapisy , bo kolejki do 4, 6 miesiecy. W obu przypadkach. Ukazuje to skandaliczne funkcjonowanie systemu zdrowia...

    Odpowiedz
  • Specjalistyczna opieka(2015-11-16 13:05) Zgłoś naruszenie 10

    Kolejki do większości specjalistów sa niestety skandaliczne. Haniebne. Państwowo i tak placimy skladki a do prawie każdego fachu lekarza trzeba czekac po 5 MIESIECY!!! Hanba!!! System zdrowia JEST W POLSCE NIEWYDOLNY, BIEDNY I ODGÓRNIE ZLE ZORGANIZOWANY. Owszem prywatnie specjalista ze 120 zlotych, ale nie kazdego stac na to!!!

    Odpowiedz
  • Polak antywojenny(2015-11-11 08:36) Zgłoś naruszenie 10

    Zaćma powstaje - bo nie możemy patrzeć na to co się w Polsce dzieje,
    choroby stawów nóg - boję się o swoją przyszłość , te choroby występują coraz częściej, Polacy boją się wszystkiego-takie mamy rządy i takie mamy myśli- życzę wszystkim radości i wspaniałych myśli, przecież jesteśmy chrześcianami nie msciwymi katolami

    Odpowiedz
  • waldawam(2015-11-10 13:58) Zgłoś naruszenie 10

    Moja 80-letnia siostra ma wyznaczony termin operacji zacmy na 2020 rok !!!. Prosze o adres szpitala gdzie czeka sie 414 dni.

    Odpowiedz
  • Jasiek(2015-11-13 10:28) Zgłoś naruszenie 10

    Mnie się wydaje że w tych wyliczeniach jest błąd. Do okulisty w Krakowie, który stwierdzi takie, a nie inne schorzenie czeka się około 9 miesięcy. To pierwsza konsultacja. Powiedzmy, że będą potrzebne jeszcze dwie. To zajmie dodatkowe 4 miesiące. Potem dopiero dostaniemy skierowanie do szpitala na zabieg usunięcia zaćmy. Czyli razem około 400 dni plus średnio wyliczone 414 ( podejrzewam, że w Krakowie to więcej ). Razem wychodzi ponad 800 dni czyli dwa lata i dwa miesiące. Czy nie taniej wyjdzie od razu skierowanie na naukę Braila i dostosowania do nowych warunków życia. Na pewno będzie szybciej. Tym sarkazmem zakończę swoje dywagacje na temat okulistyki w tym kraju. Co gorsza to dotyczy wszystkich dziedzin medycyny krajowej.

    Odpowiedz
  • 'Agent Tomek' postawiony przy kazdym lekarzu'?(2015-11-10 10:01) Zgłoś naruszenie 10

    W ochronie zdrowia bedzie tylko coraz gorzej pod wzgledem dostepnosci do lekarza specjalisty i leczenia szpitalnego.

    Wzrasta liczba seniorow z roznymi dolegliwosciami co bedzie wydluzac kolejki do leczenia szpitalnego, jak i na szczeblu pozaszpitalnym. PiS jest za slaby aby wprowadzic lepsza organizacje systemu zdrowotnego i zwiekszyc naklady publiczne na zdrowie. Sama zamiana szyldu z NFZ na Wojewodzki Urzad nic nie da.

    "Najlepszym systemem dla pacjenta jest system rozliczania sie ubezpieczalni z pacjentem" powiedzial pare lat temu
    dr Konstanty Radziwill przyszly Minister Zdrowia. Ciesze sie, ze przyszly Minister Zdrowia posiada swiadomosc dobrego systemu zdrowotnego, ktory w sposob posredni byl proponowany przez Prezydencje Belgijska w UE, ale nie zaakceptowany w Polsce i innych krajach wschodniej i poludniowej UE.
    Wiadomo juz, ze ten system nie zostanie wprowadzony, bo wymaga zdecydowanego podwyzszenia nakladow na zdrowie zarowno publicznych jak i dodatkowo z kieszeni pacjenta, a poza tym opor swiata lekarskiego jest nie do przeskoczenia, transparencja przeszkadza.

    Dla pacjentow pozostaje 'droga rumunska', czyli dodatkowe oplacanie leczenia szpitalnego lapowkami.
    I co na to PiS?
    'Agent Tomek' postawiony przy kazdym lekarzu w szpitalu?

    Odpowiedz
  • Jasiek(2015-11-13 10:31) Zgłoś naruszenie 10

    Zapomniałem, dopisać, że w przypadku operacji zaćmy z NFZ dostaniemy soczewkę najgorszej jakości. Potrzebna pewnie będzie za kilka lat koejna operacja. I koło się zamyka. Błędne koło...

    Odpowiedz
  • cd. 'Agent Tomek...'(2015-11-10 10:15) Zgłoś naruszenie 10

    PS.
    A moze te dawane ewentualne lapowki w szpitalu bedzie mozna odpisywac od podatku PIT, jak niedawno sugerowal juz byly Premier Rumunii P. Ponto. Jesli lapowka znaczna, nalezaloby ja odpisywac przez wiele lat od PIT lub spadkobiercy w spadku mogliby kontynuowac ten odpis.

    Odpowiedz
  • Medipe Clinic(2016-03-09 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    Firma Medipe Clinic pomaga wyleczyć zaćmę szybko i bezpiecznie. Organizujemy leczenie, częściowo refundowane przez NFZ, w renomowanych czeskich klinikach. Całkowity koszt to 995 zł za soczewkę jednoogniskową. Zapewniamy komfortowy transport, polskojęzyczną opiekę. Więcej informacji na www.medipeclinic.com

    Odpowiedz