Plan finansowy NFZ: 4,5 mld więcej na leczenie w przyszłym roku

autor: Klara Klinger08.07.2015, 07:48; Aktualizacja: 08.07.2015, 08:09
Zwiększy się budżet na lekarzy rodzinnych, opiekę paliatywną i hospicja, zmieni się też sposób refundacji leków.

Zwiększy się budżet na lekarzy rodzinnych, opiekę paliatywną i hospicja, zmieni się też sposób refundacji leków.źródło: ShutterStock

Budżet NFZ wzrośnie o 7 proc. Dodatkowe pieniądze będą pochodziły między innymi z oskładkowania umów. Zwiększy się budżet na lekarzy rodzinnych, opiekę paliatywną i hospicja, zmieni się też sposób refundacji leków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • martynika(2015-07-08 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Świetnie,że jest ten artykuł.Jednak mam pytanie:ile może otrzymać pieniędzy Dolnośląski Wojewódzki Oddział NFZ,jeśli wg algorytmu najwięcej otrzyma województwo mazowieckie,a najmniej świętokrzyskie.W końcu każdy z nas ma swoje poważne lub mniej poważne problemy natury medycznej i nawet jeśli jest potrzeba,konieczność i istota wykonania jakichkolwiek badań,to ok,dobrze,ze są robione.Jednak rehabilitacja po szpitalu,zabiegach itd, to powinien być piorytet. Po co w takim razie są tworzone fundacje chociażby TVn-owska,czy też Polsatowska,a także inne?Owszem oni też pieniądze zbierają przez cały okrągły rok,a tylko raz w roku w 2 niedzielę stycznia jest WOŚP.Potrzeb jest wiele,a nawet jeśli sprawą zajmie się TVP,albo TVN,albo Polsat,to to i tak kropla w morzu potrzeb.Dlaczego dla młodych nawet ludzi brak pracy,dlaczego przez ostatnie lata transformacji mamy takich ludzi,a zwłaszcza młodych,że nie pracują,nie uczą się,nic nie robią,bimbają i co?Dlaczego ja mam na nich łozyć,a sama nie mogę sobie odłożyć na moją nędzną późniejszą emeryturę.Socjal jaki jest u nas,to jest paranoja.A nasz rząd,jest jaki jest i to oni mają najlepiej,bo zarabiają takie a nie inne pieniądze.

    Odpowiedz
  • ewa(2015-07-08 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Pakiety onkologiczne,refundacja i dostęp do nowoczesnych lekow bez ograniczeń wiekowych.Chorzy na raka czasu nie maja,a Konstytucja RP mówi o równości.Czy pracowników NFZ moza głośno nazywać mordercami ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane