statystyki

Krajewski o lekarzach: więcej pracy i brak motywacji finansowej

autor: Klara Klinger31.12.2014, 09:00; Aktualizacja: 31.12.2014, 09:06
Lekarz, doktor, zdrowie

Lekarz, doktor, zdrowieźródło: ShutterStock

Uważamy, że to, co przekazujemy NFZ, już wystarczy. Raz na pół roku wykazujemy, ile badań wykonaliśmy. Teraz będzie trzeba to robić z rozbiciem na pacjentów, to dodatkowa biurokracja, która nic nie zmieni - mówi w wywiadzie dla DGP Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego.

To pieniądze, które pokryją dodatkowe koszty, wynikające z większej liczby badań, które będziemy wykonywać od nowego roku. Te badania jednak wymagają większej liczby osób zaangażowanych do pracy czy też poświęcenia większej liczby godzin. Za ten dodatkowy czas nie otrzymaliśmy już propozycji finansowej. Przyjdzie bardzo wielu nowych chorych, a my nie będziemy mieli czasu, żeby wszystkich przyjąć.

U nas będą wykonywane trzykrotnie częściej, bo pacjenci będą mieli większy dostęp do nich. Czyli ponad 600 mln zł. Licząc dalej, 366 mln zł przekazano nam na chorych dermatologicznie oraz okulistycznie. Kolejne pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu. I nie zostaje już nic na motywację i wynagrodzenie za większy nakład pracy. Chcemy, aby te pieniądze, które minister nam przekaże, realnie wzmocniły opiekę lekarzy rodzinnych, zachęcały do efektywniejszej pracy. I stanowiły zachętę, by wcześnie wykrywać choroby.

W związku ze zmianą przepisów od teraz będziemy się zajmować chorymi, których wcześniej prowadzili okuliści, dermatolodzy. Pod naszą opiekę trafią osoby z problemami z tarczycą, chorzy na POCHP. No i oczywiście dojdzie wykrywanie chorób nowotworowych.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Echo(2014-12-31 17:06) Zgłoś naruszenie 00

  Oj joj bidulaki. Kasę fiskalną prosimy zakupić, a to penie bardzo a bardzo duży wydatek.

  Odpowiedz
 • wojt 49(2014-12-31 10:04) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawe, że kolejne oświadczenia P. Krajewskiego to inne argumenty w sprawie nie podpisania kontraktów. Teraz brakuje mu pieniędzy na zakup sprzętu, a do tej pory wydawali pieniądze tylko na długopis, tonery do drukarek, komputer, rzadko wydawano pieniądze za najem lokalu na gabinety. Dzieje im się krzywda, że w końcu będą musieli pracować. Szantażują społeczeństwo, ze nie otworzą gabinetów. Jestem ciekaw z czego będą żyli. W innych placówkach jak zostaną zatrudnieni będą tylko na " zwykłej " pensyjce. Chciałbym aby tak się stało.

  Odpowiedz
 • konował(2014-12-31 15:49) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Ministrze proszę zrobić porządek z tymi lekarzami, którym wiecznie mało. Zakazać wykonywania zawodu na posadzie państwowej i prywatnej,dlaczego sędzia nie może prowadzić kancelarii adwokackiej a konowały mogą mieć prywatną praktykę i etat w przychodni czy to nie jest konflikt interesów.

  Odpowiedz
 • guru122(2014-12-31 16:04) Zgłoś naruszenie 00

  A niech zamykają te gabinety, ciekawe z czego będą żyć. Takich konowałów to my w tym kraju nie potrzebujemy, niech spadają za granicę, ciekawe czy na zachodzie pozwolą im tak szantażować państwo i społeczeństwo jak tu.

  Odpowiedz
 • Fryzia(2014-12-31 19:29) Zgłoś naruszenie 00

  A niech zamykają te gabinety, niech wyjeżdżają z tego kraju ! Ja trzy lata w zawodówce fryzjerskiej sie męczyłam i ledwie 5 tysiaczów miesięcznie wyciągnę, a co się przy tym z upierdliwymi klientkami nadenerwuję i ciagle na nogach. A doktory w białych kitelkach w fotelikach sobie siedzą, słuchaweczki na szyjkach majom i jeszcze im żle! A na co nam oni! Są google i babki lecza ziołami. Pogonić doktorów!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane