NRL: Minimalne wynagrodzenie dla lekarzy stażystów niepoważne

02.02.2020, 06:21; Aktualizacja: 02.02.2020, 09:40
Zdaniem prezesa NRL to lekceważenie młodych lekarzy. "Wydajemy na bezpłatne sześcioletnie studia miliardy złotych, a minister, wydając takie rozporządzenie, zmusza lekarzy do wyjazdu za granicę i zasilania innych rynków. To nic innego jak pokazywanie, że nie liczymy się z młodymi lekarzami" – stwierdził.

Zdaniem prezesa NRL to lekceważenie młodych lekarzy. "Wydajemy na bezpłatne sześcioletnie studia miliardy złotych, a minister, wydając takie rozporządzenie, zmusza lekarzy do wyjazdu za granicę i zasilania innych rynków. To nic innego jak pokazywanie, że nie liczymy się z młodymi lekarzami" – stwierdził.źródło: ShutterStock

 Z jednej strony w Polsce brakuje lekarzy, z drugiej stażyści otrzymują zasadnicze wynagrodzenie na poziomie minimalnym – powiedział prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja, odnosząc się do nowego rozporządzenia w sprawie stawek dla lekarzy stażystów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Jola(2020-03-03 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Propozycja 2600 dla lekarza stażysty to śmiech na sali. To szatański pomysł i zastanawiam się, czy rząd chce rozwiązać problem służby zdrowia w Polsce, czy chce zniechęcić do zawodu potencjalnych lekarzy? Na marginesie dodam, że syn od znajomej po skończeniu licencjatu na uczelni technicznej (23 lata) dostał pracę w banku za 4000 brutto na wejściu i z tego co słyszałam specjalnie się nie przepracowuje (mam na myśli pracę po godzinach i w weekendy). Lekarz stażysta nawet nie załapie się na pensję bez podatku ( oczywiście rządzący zapomnieli, że studia medyczne trwają 6 lat). Mam wrażenie, ze rząd robi wszystko aby młodzi lekarze pracowali w sektorze prywatnym lub za granicą.

    Odpowiedz
  • beret z budowy(2020-02-02 12:53) Zgłoś naruszenie 01

    Profesorek od siedmiu boleści,takich jak on to już jest zdecydowanie za dużo w tym kraju i dla tego jest takie dziadostwo.Takiego cwancygiera trzeba by pogonić do rzetelnej uczciwej roboty,tacy jak on śmierdzą nierobstwem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane