statystyki

Grozi nam lawinowa likwidacja oddziałów rehabilitacyjnych

autor: Agata Szczepańska19.12.2019, 19:00
KIF obawia się, że to wywoła lawinę. – Wiemy, że inne placówki też rozważają zamknięcie oddziałów lub rezygnację z kontraktów – podkreśla Niewiadomski.

KIF obawia się, że to wywoła lawinę. – Wiemy, że inne placówki też rozważają zamknięcie oddziałów lub rezygnację z kontraktów – podkreśla Niewiadomski.źródło: ShutterStock

Grozi nam lawinowa likwidacja oddziałów rehabilitacyjnych – alarmuje samorząd fizjoterapeutów. Wycena udzielanych tam świadczeń jest na tyle niska, że ich prowadzenie się nie opłaca.

– Od dwóch miesięcy mamy sygnały z dużych, sieciowych szpitali i innych podmiotów realizujących świadczenia rehabilitacyjne, że są one dla nich nierentowne i rozważają zamykanie oddziałów. Jeden z dyrektorów wieloprofilowej placówki wyliczył, że dwa oddziały rehabilitacyjne (dzienny i stacjonarny) generują 1,5 mln zł długu rocznie – mówi Tomasz Niewiadomski, wiceprezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów (KIF).

Dodaje, że w tym tygodniu samorząd otrzymał informację, iż oddziały rehabilitacji (neurologicznej i ogólnoustrojowej) zamierza zamknąć jeden z podwarszawskich szpitali dziecięcych. Kilkunastoosbowy zespół fizjoterapeutów i innych specjalistów dostał wypowiedzenia od 1 stycznia.

KIF obawia się, że to wywoła lawinę. – Wiemy, że inne placówki też rozważają zamknięcie oddziałów lub rezygnację z kontraktów – podkreśla Niewiadomski.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Op(2019-12-25 10:42) Zgłoś naruszenie 30

    Czy wiadomo o który szpital dziecięcy chodzi?

    Odpowiedz
  • x(2019-12-22 06:03) Zgłoś naruszenie 31

    PIS wladza wpiera ze dobrze rzadzi a od 5 lat nie potrafi wyciagnac sluzby zdrowia z dlugow i widac kierunek prywatyzacja podobnie jest po reformie oswiaty jest kataklizm i niszczona polskosc chyba ze posles dziecko do prywatnej szkoly jak premier

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane