statystyki

Leków nadal brakuje w aptekach

autor: Patryk Słowik14.10.2019, 09:36; Aktualizacja: 14.10.2019, 09:38
44 pozycje. Tyle liczy lista produktów, których dostępność jest drastycznie ograniczona i nie mają ani jednego dobrego zamiennika.

44 pozycje. Tyle liczy lista produktów, których dostępność jest drastycznie ograniczona i nie mają ani jednego dobrego zamiennika.źródło: ShutterStock

44 pozycje. Tyle liczy lista produktów, których dostępność jest drastycznie ograniczona i nie mają ani jednego dobrego zamiennika.

W szczycie kryzysu lekowego, w lipcu, przy identycznej metodologii na liście znajdowało się 40 pozycji, czyli mniej niż dziś. To najnowsze dane zaprezentowane przez portal GdziePoLek.pl. Do tego dochodzi szereg medykamentów, których brakuje, ale jest na rynku jeden w miarę dostępny zamiennik. Pytanie brzmi, jak długo taki zamiennik będzie łatwy do zdobycia.

Autorzy opracowania, Olga Sierpniowska i Bartłomiej Owczarek, wskazują, że wśród obecnych braków można znaleźć zarówno leki wysokospecjalistyczne, jak i produkty szeroko stosowane w leczeniu milionów ludzi.

W szczycie kryzysu lekowego najwięcej mówiło się o skrajnie ograniczonej dostępności do euthyroxu N, stosowanego w leczeniu chorób tarczycy. Bierze go nawet milion Polaków.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane