statystyki

Pomoc dla chorych na EB coraz bliżej

autor: Agata Szczepańska31.07.2019, 10:00; Aktualizacja: 31.07.2019, 10:00
Rozporządzenie, na mocy którego pęcherzykowe oddzielenie naskórka (EB) będzie świadczeniem odrębnie finansowanym, zostało skierowane już do publikacji.

Rozporządzenie, na mocy którego pęcherzykowe oddzielenie naskórka (EB) będzie świadczeniem odrębnie finansowanym, zostało skierowane już do publikacji.źródło: ShutterStock

Rozporządzenie, na mocy którego pęcherzykowe oddzielenie naskórka (EB) będzie świadczeniem odrębnie finansowanym, zostało skierowane już do publikacji.

Wciąż trwają prace nad zarządzeniem prezesa NFZ, które wprowadzi katalog produktów dla chorych dystrybuowanych za pośrednictwem szpitali.

Od lipca, wraz ze zmianą listy refundacyjnej, wzrosły dopłaty do opatrunków stosowanych przez chorych na EB. Była to już kolejna w ostatnich latach podwyżka cen. Koszty pielęgnacji dla pacjentów znacząco się zwiększyły; jednocześnie refundacja tych produktów nie jest dużym obciążeniem dla państwa, ponieważ chorych jest w Polsce ok. 100. Z przedstawicielami organizacji reprezentujących tę grupę pacjentów spotkał się na początku lipca minister zdrowia. Zapewnił po nim, że otrzymają niezbędne produkty bezpłatnie „zrefundowane w wizycie lekarskiej”.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane