Pacjentom brakuje już 500 leków. Samorząd aptekarski pisze list do ministra zdrowia

autor: Patryk Słowik09.07.2019, 07:01; Aktualizacja: 09.07.2019, 07:17
Farmaceuci mówią nam, że najwyższy czas zainteresować problemami wszystkich, w tym media.

Farmaceuci mówią nam, że najwyższy czas zainteresować problemami wszystkich, w tym media.źródło: ShutterStock

Nielegalny wywóz leków, kłopoty z importem substancji czynnych z Chin oraz restrykcyjne wymogi unijne dla producentów. To podstawowe przyczyny braku kilkuset leków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • Zenon(2019-07-09 10:02) Zgłoś naruszenie 3910

    Ważne,że jest kasa na Rydzyka i resztę katotalibów.Po co leki wystarczy parę zdrowasiek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dochtor(2019-07-09 10:25) Zgłoś naruszenie 274

    Dobra zmiana rozwija się skutecznie. Zdobrych wiadomości jest taka że w rządowych lecznicach nic nie brakuje i jest za darmo na NFZ

    Odpowiedz
  • Obywatel.(2019-07-09 11:03) Zgłoś naruszenie 254

    Co to za kraj , gdzie buduje się pomniki i muzea ,a zamyka się szpitale i nie ma pieniędzy na służbę zdrowia , dopiero w 2050 roku , takie są perspektywy rządu i partii.!

    Odpowiedz
  • Jak tezy Lutra(2019-07-09 10:10) Zgłoś naruszenie 254

    W przychodniach na drzwiach gabinetow lekarskich zaczynaja sie pojawiac wywieszane prosby nastepujacej tresci: - Prosi sie pacjentow, aby nie ublizali pracownikom przychodni ze wzgledu na slaba dostepnosc do leczenia i dlugie kolejki spowodowane niskimi publicznymi nakladami finansowymi na zdrowie.-

    Odpowiedz
  • ela(2019-07-09 12:30) Zgłoś naruszenie 234

    TEN REŻIM CHCE ZNISCZYĆ NARÓD POLSKI!!!!

    Odpowiedz
  • Krzycho(2019-07-09 13:33) Zgłoś naruszenie 214

    PIS dba tylko tam, gdzie może kupić głosy. To wyjątkowo plugawa bandycka szajka.

    Odpowiedz
  • prazykwantel sprzedam(2019-07-14 08:39) Zgłoś naruszenie 160

    Sprzedam Ivermectin Praziquantel Albendazole Metronidazole Mebendazole Niclosamid Tinidazole sell medicines leki Medicines from Thailand: Ivermectin 6mg 25zl Praziquantel 600mg 2.5zl Albendazole Zentel 400mg 6zl Metronidazole 400mg 1zl Tinidazole 500mg 1zl Mebendazole Vermox 100mg 1zl Niclosamid Yomesan 500mg 2zl Doxycycline 100mg 2zl Streptomycin 5g 40zl Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl Rifampicin 600mg 2zl Disulfiram 500mg 2zl Vitamin C injection 500mg 3zl Itraconazole 100mg 3.5zl Ketokonazole 200mg 2zl Fluconazole 200mg 3zl Nystatin 100k and 500k 2zl Amphotericin B 10g 80zl Long expiry date. Send worldwide airmail recorded delivery, 2-3 weeks, for 20zl. With orders over 200zl free postage. Take payments by paypal or Barclays. I can try to find any other medicine similar to listed above. Leki te są również już w Polsce, do wysyłki w krajach Unii Europejskiej, które mają ścisłą kontrolę celną, np Niemcy, Szwecja, Szwajcaria. Wysyłka pobraniowa koszt 20zl lub osobiście koło Warszawy. Ceny leków wysyłanych z Polski może być wyższa, od podanych, w związku z prowizją i podwójnymi kosztami pocztowymi. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com 0066994403698

    Odpowiedz
  • zdychać(2019-07-09 12:40) Zgłoś naruszenie 164

    Dzięki ci dobra zmiano!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • prazykwantel sprzedam(2019-07-19 11:19) Zgłoś naruszenie 150

    Naturalne rozwiązanie dla syntetycznych hormonów tarczycy. Potoczna "świnka" jest zdrowa, skuteczna i tania. Mam sprowadzany z Tajlandii suplement diety Thiroyd 1000 tabletek po 60 mg. Sprzedaję po 180zł + 20 zł przesyłka pobraniowa. Również mam suplementy Thyroid-S i Thyroid TR (ten jest bez laktozy i glutenu) po 550zl, 1000 tabletek po 60 mg, włącza to koszt wysyłki pobraniowej. Mogę też je wysłać bezposrednio z Tajlandii lotnicza rejestrowana o 100zl taniej. Proszę przekaż znajomym. dziekuję z góry Jan Krongboon massagewarsaw gmail com 0066994403698

    Odpowiedz
  • A czy chińska władza nie byłaby tańsza?(2019-07-09 08:22) Zgłoś naruszenie 147

    Tak się kończy globalizacja. Pozbywanie się strategicznych dziedzin produkcji, na rzecz zagranicznych producentów - bo taniej o kilka groszy (przez brak ceł).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prazykwantel sprzedam(2019-12-02 11:42) Zgłoś naruszenie 110

    Rabeprazol Rabeprazole refluks wrzod zoladka dwunastnicy Helicobacter lek sprzedam Rabebir Rabelinz Ventiprax Zolpras Zulbex   Lek pod nazwą handlową Rabeprazole Santoz. Opakowanie 14 tabletek, 2 listki po 7 tabletek. Pudełko kartonowe z ulotką po angielsku. Ważny 01.2021. Producent Lek Pharmaceuticals, Słowenia. Po 3zł tabletka czyli opakowanie 42zł. Poczta 10zł i przelew PKO lub Paypal. Osobiście koło Warszawy. dziekuję Jan Krongboon massagewarsaw gmail com choroba wrzodowa dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa żołądka o łagodnym nasileniu, objawowe leczenie choroby refluksowej przełyku z nadżerkami lub wrzodami, długotrwałe leczenie choroby refluksowej przełyku, leczenie objawowe umiarkowanej do bardzo ciężkiej choroby refluksowej przełyku, zespół Zollingera i Ellisona, eradykacja H. pylori  Mogę szukać leków o podobnym działaniu, ale to zabierze kilka tygodni. Moje pozostałe leki: Ivermectin 6mg 25zl Praziquantel 600mg 2.5zl Albendazole Zentel 400mg 6zl Metronidazole 400mg 1zl Tinidazole 500mg 1zl Mebendazole Vermox 100mg 1zl Niclosamid Yomesan 500mg 2zl Doxycycline 100mg 2zl Streptomycin 5g 40zl Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl Rifampicin 600mg 2zl Amoxycyline 1000mg 4zl Disulfiram 500mg 2zl Vitamin C injection 500mg 3zl Itraconazole 100mg 3.5zl Ketokonazole 200mg 2zl Fluconazole 200mg 3zl Gryzeofulvin 500mg 3zl Nystatin 100k and 500k 2zl Amphotericin B 10g 80zl 

    Odpowiedz
  • prazykwantel sprzedam(2019-10-06 14:43) Zgłoś naruszenie 110

    Amoksycylina zakażenia rzeżączka borelioza helicobacter leki sprzedam Sprzedaje lek pod nazwą handlową Amoxiklav, ważny 04.2021, seria JU7782.Liczę po 5zł tabletka (można łatwo oddzielić je od aluminiowego listka). Od 5 tabletek dołączam kartonowe pudełko i ulotkę. Wyprodukowany przez Lek Pharmaceuticals d.d, Słowenia. Tabletki powlekane 1 g (875 mg amoksycyliny, 125 mg kwasu klawulanowego). Opakowanie zawiera 10 tabletek (2 blistry po 5 tabletek). Od 100 tabletek po 4zł. Mogę też wysłać bezpośrednio z Tajlandii (gdzie mieszkam i gdzie ten lek jest importowany ze Słowenii) - po 4zł tabletka, od 100 tabletek po 3zł. Poczta 10zł i przelew PKO lub Paypal (daje prawa konsumenckie, jak karta kredytowa). Lub osobiście 30 minut od Warszawy. Zakażenia dróg oddechowych Zakażenia układu moczowo-płciowego Rzeżączka Zakażenia skóry i tkanek miękkich Borelioza Posocznica Helicobacter pylori Inne nazwy tego leku Augmentin Amotax Ospamox Hiconcil Posiadam też inne tajskie antybiotyki i leki: Ivermectin 6mg 25zl Praziquantel 600mg 2.5zl Albendazole Zentel 400mg 6zl Metronidazole 400mg 1zl Tinidazole 500mg 1zl Mebendazole Vermox 100mg 1zl Niclosamid Yomesan 500mg 2zl Doxycycline 100mg 2zl Streptomycin 5g 40zl Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl Rifampicin 600mg 2zl Disulfiram 500mg 2zl Vitamin C injection 500mg 3zl Itraconazole 100mg 3.5zl Ketokonazole 200mg 2zl Fluconazole 200mg 3zl Gryzeofulvin 500mg 3zl Nystatin 100k and 500k 2zl Amphotericin B 10g 80zl Ceny powyższych leków wysyłanych z Polski może być wyższa, od podanych, w związku z prowizją. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com 0066994403698

    Odpowiedz
  • Darecki Lodz(2019-07-09 11:31) Zgłoś naruszenie 102

    Tragedia. Apteki bez lekow dla dzieci. Szpitale bez klimatyzacji w 50-cio stopniowe upały. Na intensywnej terapii i w salach operacyjnych. Chiny. To też Unia Europejska? Papierowa fikcja pseudo-zjednoczonej Europy. Czarny rynek lekow? Roznice w cenach miedzy krajami w "unii"? Jak w przeszłości gdzie w ramach "unii" były takie same absurdy cenowe między "zjednoczonymi" państwami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • juz go zakupil a teraz musi splacic(2019-07-09 14:28) Zgłoś naruszenie 105

    Rydzyk prosi o środki na wóz transmisyjny. Koszt wynosi 5 mln zł

    Odpowiedz
  • A po co SŁUŻBIE ZDROWIA 500 plus(2019-07-09 14:24) Zgłoś naruszenie 95

    Tak to jest z "dobrą zmianą" PIS-bolszewików. Do czego się nie weźmie ta BANDA … to totalnie spier**** . Spoko … , ale będzie 500 plus dla KOTÓW. Też im się należy … a w kolejce czekają już na 500 plus … PSY

    Odpowiedz
  • prazykwantel sprzedam(2020-01-18 09:01) Zgłoś naruszenie 70

    Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan metronidazol Oferuje leki przeciw pasozytom: Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 06.2021, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych po 25 tabletek - glistnica, włośnica, włosogłówczyca, tęgoryjec, owsiki. Podaje się 2x dziennie przez 3 dni lub dłużej. Yomesan Niklozamid 500mg 3zł, ważny 01.2022, listki po 4 tabletki w opakowaniu kartonowym - tasiemiec nieuzbrojony, tasiemiec uzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, tasiemiec karłowaty. Podaje się jednorazowo w dawce 2 g. Prazykwantel 600mg 4zł, ważny 03.2022, opakowania szpitalne po 50 i po 100 tabletek, mniejsze ilości odliczam do torebek strunowych po 10 tabletek - przywry, tasiemce. Podaje się od jednorazowej tabletki na tasiemce, do 2 dziennie przez 3 dni na przywry. Iwermectyna 6mg 30zł, ważna 04.2021, listki po 6 tabletek, opakowanie 12 tabletek, ale mogę łatwo oddzielić z listków - glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy przyjmować jedzenia na 2 h przed podaniem leku i przez 2 h po jego podaniu. Zentel Albendazol 400mg 7.5zł - obleńce, niektóre płazińce. W przypadku zarażenia owsikiem, włosogłówką, glistą, tęgoryjcem dwunastnicy stosuje się jednorazową dawkę leku 400 mg. W zarażeniach węgorkiem jelitowym lub w tasiemczycach stosuje się tę dawkę trzykrotnie przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tygodniach można leczenie powtórzyć. W giardiozie typowo podaje się w jednorazowej dawce 400 mg/dobę przez 5 dni. Zen Plus - lek kombinowany składajaący się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, ważny 12.2020, listki po 1 tabletce w pudełku kartonowym. Ten lek jest znacznie silniejszy dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach, od tych leków podanych osobno. Metronidazol 400mg 1.5zl - pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyny owrzodzenia ameboza giardiaza lamblioza Jan Krongboon massagewarsaw gmail com

    Odpowiedz
  • prazykwantel sprzedam(2020-01-21 18:39) Zgłoś naruszenie 60

    Itrakonazol Orungal grzybica drożdżyca kandydoza łupież Odstąpię Itrakonazol 100mg pod nazwa Icozole, 10 tabletek w listku. Liczę 3.5zł/tabletka plus wysyłka pobraniowa z Polski lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł. Firma V.S. Pharma Co z Bangkoku. Ważny 01.2021. Każdy listek opisany nazwą, składem, numerem rejestracyjnym zezwolenia na produkcję, na folii wytłoczona data produkcji 1.2019, ważność i numer produkcji. Przy zakupie całego zapieczętowanego opakowania 100 tabletek cena 300zł, włącza koszt wysyłki. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com Grzybice układowe lub wieloogniskowe: aspergiloza, kandydoza, kryptokokoza (włącznie z kryptokokowym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu), histoplazmoza, sporotrychoza, parakokcydioidomikoza, blastomikoza, chromomikoza i inne rzadkie grzybicze zakażenia układowe. Dermatologia: łupież pstry, grzybice skóry, grzybice paznokci, a także kandydozy jamy ustnej wywołane przez dermatofity i/lub grzyby z rodzaju Candida. Okulistyka: grzybicze zapalenie rogówki wywołane przez dermatofity i/lub drożdżaki. Moje inne leki przeciwgrzybicze: Ketokonazole 200mg 2zl Fluconazole 200mg 3zl Gryzeofulvin 500mg 3zl Nystatin 100k and 500k 2zl Amphotericin B 10g 80zl

    Odpowiedz
  • Piotr(2019-07-09 16:00) Zgłoś naruszenie 620

    Każdy z komentujących nie przeczytał artykułu i wini tylko PIS. To tak nie działa. Lata zaniedbań i jak najtańsze koszty produkcji. Wolny rynek drodzy państwo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obywatel.(2019-07-10 09:33) Zgłoś naruszenie 55

    Takiego burdelu , jakiego narobili pisowcy i zjednoczona prawica , to żaden rząd tego nie narobił , chociaż wszyscy z tych co tak krzyczą byli też u władzy , że to wina poprzedniej władzy , bo sami nie mają pomysłu , jak ten prezes partii Pis-u J.Kaczyński , rozdawnictwo na każdym kroku , , szkolnictwo leży,to dzięki minister Zalewskiej ,a ten premier chce dać jej medal, panie premierze Morawicki , pan dobrze się czuje ? , służba zdrowia leży , co przyjdzie jakiś minister zdrowia to plecie głupoty ,państwo polskie staje się państwem policyjnym i opresyjnym tak jak za PRL-u , wszystkie służby mundurowe zarabiają więcej jak nauczyciele , minister sprawiedliwości Ziobro podniósł już tak kary że trzeba będzie budować więzienia , kary są tak drakońskie , za głupie wykroczenie że więzienia będą tak jak za PRL-u, równają się PRL -u, tak też było w XX wieku , gdzie rządziła PZPR ,za czasów PRL-u.! Może by tak premier rządu i minister finansów , razem z prezesem partii Pis-u oświecili społeczeństwo ile mamy zadłużenia ,czy już w bilionach złotych , czy może , w obcej walucie , tak jak to było za czasów Gierka .?

    Odpowiedz
  • prazykwantel sprzedam(2020-02-05 18:17) Zgłoś naruszenie 40

    Trimesan Urotrim Biseptol Bactrim zakazenie zapalenie leki sprzedam Inne nazwy tego leku Trimesolphar, Trimetoprim, Kotrimoksazol   Tabletki niepowlekane pod nazwa Sultrim, zawiera: Sulfametoksazol 400mg Trimetroprim 80mg Producent New Life Pharma Co Ltd, Tajlandia  Ważny 09.2023. Liczę 1.5zł tabletka, listki po 10 tabletek.Poczta 10zł. Opakowanie 100 tabletek 120zł, bezposrednio z Tajlandii 90zł. Włącza koszt rejestrowanej wysyłki pocztowej. Można też odebrać osobiście koło Warszawy. dziekuję Jan Krongboon massagewarsaw gmail com 0066994403698 Uwaga: lek ten zawiera wyższe stężenia, niż spotykane w europejskich aptekach. Natomiast tabletkę można dzielić. Stosowany jest w leczeniu ostrych, niepowikłanych zakażeń dróg moczowych oraz w profilaktyce nawracających zakażeń dróg moczowych. Lek może być też stosowany w: zakażeniach o innym umiejscowieniu, np. w zakażeniach dróg oddechowych (zapalenia płuc wywołane przez P. jirovecii) zakażeniach przewodu pokarmowego (dur brzuszny, biegunka wywołana przez E. coli). Ponadto stosuje się go w zarażeniach pierwotniakami: nokardiozie, toksoplazmozie.   Podczas stosowania leków z tej grupy zaleca się przyjmowanie dużych ilości płynów. Innym działaniem niepożądanym są reakcje nadwrażliwości, zwykle dotyczących skóry (np. wysypka), ale mogących również przybierać postać zagrażającą życiu, dlatego w przypadku pojawienia się wysypki lub innych objawów nadwrażliwości należy szybko skontaktować się z lekarzem. Istnieje również ryzyko wystąpienia niebezpiecznych działań toksycznych na szpik kostny.   Mam też antybiotyki Doxycycline 100mg 2zl Streptomycin 5g 40zl Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl Rifampicin 600mg 2zl Amoxycyline 1000mg 4zl Cyprofloksacin 500mg 2zl Azithromycin 250mg 5zl  Oraz inne leki Ivermectin 6mg 25zl Praziquantel 600mg 2.5zl Albendazole Zentel 400mg 6zl Metronidazole 400mg 1zl Tinidazole 500mg 1zl Mebendazole Vermox 100mg 1zl Niclosamid Yomesan 500mg 2zl Disulfiram 500mg 2zl Vitamin C injection 500mg 3zl Itraconazole 100mg 3.5zl Ketokonazole 200mg 2zl Fluconazole 200mg 3zl Gryzeofulvin 500mg 3zl Nystatin 100k and 500k 2zl Amphotericin B 10g 80zl 

    Odpowiedz