statystyki

Będzie problem z dostępem do podstawowej opieki medycznej. Polska bazą medyków dla Wielkiej Brytanii

autor: Klara Klinger10.06.2019, 07:32; Aktualizacja: 10.06.2019, 07:44
8 tys. funtów na bilet lotniczy w jedną stronę, zakup lodówki, czynsz za pierwszy miesiąc mieszkania, pomoc w znalezieniu szkoły dla dzieci i gruntowne szkolenia przed wyjazdem – Wielka Brytania kusi medyków.

8 tys. funtów na bilet lotniczy w jedną stronę, zakup lodówki, czynsz za pierwszy miesiąc mieszkania, pomoc w znalezieniu szkoły dla dzieci i gruntowne szkolenia przed wyjazdem – Wielka Brytania kusi medyków.źródło: ShutterStock

100 mln funtów wydadzą na Wyspach, by przyciągnąć lekarzy z innych krajów UE. A w Polsce za 5–10 lat będzie problem z dostępem do podstawowej opieki medycznej.

8 tys. funtów na bilet lotniczy w jedną stronę, zakup lodówki, czynsz za pierwszy miesiąc mieszkania, pomoc w znalezieniu szkoły dla dzieci i gruntowne szkolenia przed wyjazdem – Wielka Brytania kusi medyków. Obozy szkoleniowe dla chętnych odbywają się w Polsce – przetarg wygrała polska firma Paragona.

Problem z lukami kadrowymi nie dotyczy tylko Brytyjczyków, to kłopot większości krajów europejskich. I podbieranie specjalistów z jednego systemu do drugiego nie jest rozwiązaniem.

Brytyjczycy przekonują, że wybór należy do jednostki. Oni tylko w tym wyborze mogą pomóc. Dlatego płacą za przygotowanie odpowiedniej kadry i gwarantują jak najlepsze warunki przeprowadzki.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • XXYYZZ (2019-06-10 09:18) Zgłoś naruszenie 180

  Kapitał ludzki opuszcza nasz kraj, bo życie ma się tylko jedno. Zmienia się też, tym samym, definicja patriotyzmu. Kraj/miejsce, które zapewnia godne i bezpieczne źycie w zamian otrzymuje lojalność, szacunek i wydajną, rzetelną pracę obywatela. Z dobrze zarządzanej firmy pracownicy nie odchodzą, z dobrze rządzonego kraju obywatele nie uciekają!

  Odpowiedz
 • zxc(2019-06-10 15:06) Zgłoś naruszenie 82

  Jak ma być dobrze w służbie zdrowia jak rządzący to idioci. Wyobraźcie sobie, że w tym kraju finansuje się z NFZ zrobienie sztucznych cycków a nie refunduje się przeszczepu łąkotki. Vivat PIS... Nie ma się co dziwić, że personel medyczny ucieka do innych krajów (chcą lepiej zarobić i się rozwinąć) W warszawskich szpitalach ponad 50% personelu to personel niemedyczny. Więc kto ma się opiekować pacjentem? Ci co za biurkami siedzą?

  Odpowiedz
 • doktorek(2019-06-10 12:57) Zgłoś naruszenie 42

  YES YES YES NIE BĘDĘ SIĘ ZRZUCAŁ NA 500 PLUS KTOŚ ZRZUCI SIĘ NA MNIE ...ŻEGNAJ SUWERENIE.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • doktorek(2019-06-10 14:28) Zgłoś naruszenie 30

  TO UCZ SIĘ CHIŃSKIEGO PA PA....

  Odpowiedz
 • w Szkocji lekarz dentysta przyjmuje prywatnie,(2019-06-10 14:26) Zgłoś naruszenie 21

  za wizytę bierze kilka funtów,nasi dobrodzieje stworzyli sztuczne kolejki i wizyta u nich to 1/8 pensji szkota.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • OInspektor Rządow.(2019-06-11 13:07) Zgłoś naruszenie 12

  Pamiętam afere alkoholową ,ile to sciganoi winnych .Amerykanie już dawno problem kształcenia wyzszego rozwiązali. Albo spłacasz praca albo oddajesz kredyt.

  Odpowiedz
 • r(2019-06-12 13:19) Zgłoś naruszenie 12

  Tak jest, jak jest za darmochę. Wszyscy płacą, a potem wykształcony za pieniądze wszystkich albo robi biznes prywatny, albo wyjeżdża. Studia powinny być płatne, ale kredytowane przez państwo. Jeżeli ktoś przepracuje w kraju np. 10 lat to ma umorzony kredyt. Jeżeli nie, to niech płaci kredyt. Z jakiej racji may dawać prezenty obcym.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane