statystyki

Będzie problem z dostępem do podstawowej opieki medycznej. Polska bazą medyków dla Wielkiej Brytanii

autor: Klara Klinger10.06.2019, 07:32; Aktualizacja: 10.06.2019, 07:44
8 tys. funtów na bilet lotniczy w jedną stronę, zakup lodówki, czynsz za pierwszy miesiąc mieszkania, pomoc w znalezieniu szkoły dla dzieci i gruntowne szkolenia przed wyjazdem – Wielka Brytania kusi medyków.

8 tys. funtów na bilet lotniczy w jedną stronę, zakup lodówki, czynsz za pierwszy miesiąc mieszkania, pomoc w znalezieniu szkoły dla dzieci i gruntowne szkolenia przed wyjazdem – Wielka Brytania kusi medyków.źródło: ShutterStock

100 mln funtów wydadzą na Wyspach, by przyciągnąć lekarzy z innych krajów UE. A w Polsce za 5–10 lat będzie problem z dostępem do podstawowej opieki medycznej.

8 tys. funtów na bilet lotniczy w jedną stronę, zakup lodówki, czynsz za pierwszy miesiąc mieszkania, pomoc w znalezieniu szkoły dla dzieci i gruntowne szkolenia przed wyjazdem – Wielka Brytania kusi medyków. Obozy szkoleniowe dla chętnych odbywają się w Polsce – przetarg wygrała polska firma Paragona.

Problem z lukami kadrowymi nie dotyczy tylko Brytyjczyków, to kłopot większości krajów europejskich. I podbieranie specjalistów z jednego systemu do drugiego nie jest rozwiązaniem.

Brytyjczycy przekonują, że wybór należy do jednostki. Oni tylko w tym wyborze mogą pomóc. Dlatego płacą za przygotowanie odpowiedniej kadry i gwarantują jak najlepsze warunki przeprowadzki.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • XXYYZZ (2019-06-10 09:18) Zgłoś naruszenie 180

  Kapitał ludzki opuszcza nasz kraj, bo życie ma się tylko jedno. Zmienia się też, tym samym, definicja patriotyzmu. Kraj/miejsce, które zapewnia godne i bezpieczne źycie w zamian otrzymuje lojalność, szacunek i wydajną, rzetelną pracę obywatela. Z dobrze zarządzanej firmy pracownicy nie odchodzą, z dobrze rządzonego kraju obywatele nie uciekają!

  Odpowiedz
 • zxc(2019-06-10 15:06) Zgłoś naruszenie 82

  Jak ma być dobrze w służbie zdrowia jak rządzący to idioci. Wyobraźcie sobie, że w tym kraju finansuje się z NFZ zrobienie sztucznych cycków a nie refunduje się przeszczepu łąkotki. Vivat PIS... Nie ma się co dziwić, że personel medyczny ucieka do innych krajów (chcą lepiej zarobić i się rozwinąć) W warszawskich szpitalach ponad 50% personelu to personel niemedyczny. Więc kto ma się opiekować pacjentem? Ci co za biurkami siedzą?

  Odpowiedz
 • doktorek(2019-06-10 12:57) Zgłoś naruszenie 42

  YES YES YES NIE BĘDĘ SIĘ ZRZUCAŁ NA 500 PLUS KTOŚ ZRZUCI SIĘ NA MNIE ...ŻEGNAJ SUWERENIE.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • doktorek(2019-06-10 14:28) Zgłoś naruszenie 30

  TO UCZ SIĘ CHIŃSKIEGO PA PA....

  Odpowiedz
 • w Szkocji lekarz dentysta przyjmuje prywatnie,(2019-06-10 14:26) Zgłoś naruszenie 21

  za wizytę bierze kilka funtów,nasi dobrodzieje stworzyli sztuczne kolejki i wizyta u nich to 1/8 pensji szkota.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • OInspektor Rządow.(2019-06-11 13:07) Zgłoś naruszenie 12

  Pamiętam afere alkoholową ,ile to sciganoi winnych .Amerykanie już dawno problem kształcenia wyzszego rozwiązali. Albo spłacasz praca albo oddajesz kredyt.

  Odpowiedz
 • r(2019-06-12 13:19) Zgłoś naruszenie 12

  Tak jest, jak jest za darmochę. Wszyscy płacą, a potem wykształcony za pieniądze wszystkich albo robi biznes prywatny, albo wyjeżdża. Studia powinny być płatne, ale kredytowane przez państwo. Jeżeli ktoś przepracuje w kraju np. 10 lat to ma umorzony kredyt. Jeżeli nie, to niech płaci kredyt. Z jakiej racji may dawać prezenty obcym.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane