Powstanie kolejny oręż do walki z rakiem

autor: Agata Szczepańska09.01.2019, 08:56; Aktualizacja: 09.01.2019, 09:03
Program ma być opłacany z pieniędzy publicznych, ale projekt wprowadza możliwość finansowania go również z innych środków.

Program ma być opłacany z pieniędzy publicznych, ale projekt wprowadza możliwość finansowania go również z innych środków.źródło: ShutterStock

Stworzenie ram prawnych umożliwiających opracowanie i przyjęcie Narodowej Strategii Onkologicznej – to cel projektu ustawy, który prezydent skierował wczoraj do Sejmu. Dokument obejmujący lata 2020–2030 wraz z harmonogramem realizacji na 2020 r. minister zdrowia ma przedstawić Radzie Ministrów przed końcem września.

Strategia ma obejmować 10 lat, będzie weryfikowana co pięć, a każdego roku resort zdrowia będzie przygotowywał sprawozdanie z jej realizacji. Podmiotem odpowiedzialnym za przyjęcie strategii – w drodze uchwały – ma być Rada Ministrów.

Główny cel dokumentu to obniżenie zachorowalności na choroby nowotworowe, zmniejszenie umieralności z ich powodu oraz poprawa jakości życia chorych i ich rodzin. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że pacjentom potrzebny jest „nowy program o kompleksowym spojrzeniu, koordynujący tę dziedzinę ochrony zdrowia, jaką jest walka z chorobami onkologicznymi”.


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Polska to Nienormalność _ Inspektor Pracy(2019-01-09 11:44) Zgłoś naruszenie 30

    Jest juz taki program,,poważnie : Było to stworzenie sytuacji prawnej w której osoby narażone na czynniki rakotwórcze.. W najgorszej i najPOdlejszej sytuacji zostały osoby zatrudniane za komuny i później ,pracujące od od 15r zycia ,także w szkodliwych i nieb warunkach pracy równocześnie również jak przy rtęci, obsłudze izotopów promieniotwórczych lub napraw przekaźników Gaygera , pyłów i gazów wybuchowych oraz trujących , z urządzeniami niebezpiecznych napięć i bardzo wysok temp oraz wysok cisnień ,które zasuwały w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych (jak automatycy ruchowi obsługi procesów produkcyjnych w elektrociepłowniach czy ruchowi elektrom pomiarowcy parametrów cieplnych --ludzi Tych wręcz Okradziono cynicznie i bezczelne wstecznie dzialająca Ustawą Pomostową ze złamaniem wszystkich zasad i praw tylko dlatego że na wstecznie wyznaczoną tą ustawką date 1998r nie mieli 25 lat pracy ogółem nawet jak mieli 23 lata pracy w tych warunkach. Osoby te umierają zanim osiagną wiek emerytalny...!i to jest ten program!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane