Powstanie kolejny oręż do walki z rakiem

autor: Agata Szczepańska09.01.2019, 08:56; Aktualizacja: 09.01.2019, 09:03
Program ma być opłacany z pieniędzy publicznych, ale projekt wprowadza możliwość finansowania go również z innych środków.

Program ma być opłacany z pieniędzy publicznych, ale projekt wprowadza możliwość finansowania go również z innych środków.źródło: ShutterStock

Stworzenie ram prawnych umożliwiających opracowanie i przyjęcie Narodowej Strategii Onkologicznej – to cel projektu ustawy, który prezydent skierował wczoraj do Sejmu. Dokument obejmujący lata 2020–2030 wraz z harmonogramem realizacji na 2020 r. minister zdrowia ma przedstawić Radzie Ministrów przed końcem września.

Strategia ma obejmować 10 lat, będzie weryfikowana co pięć, a każdego roku resort zdrowia będzie przygotowywał sprawozdanie z jej realizacji. Podmiotem odpowiedzialnym za przyjęcie strategii – w drodze uchwały – ma być Rada Ministrów.

Główny cel dokumentu to obniżenie zachorowalności na choroby nowotworowe, zmniejszenie umieralności z ich powodu oraz poprawa jakości życia chorych i ich rodzin. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że pacjentom potrzebny jest „nowy program o kompleksowym spojrzeniu, koordynujący tę dziedzinę ochrony zdrowia, jaką jest walka z chorobami onkologicznymi”.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Polska to Nienormalność _ Inspektor Pracy(2019-01-09 11:44) Zgłoś naruszenie 30

    Jest juz taki program,,poważnie : Było to stworzenie sytuacji prawnej w której osoby narażone na czynniki rakotwórcze.. W najgorszej i najPOdlejszej sytuacji zostały osoby zatrudniane za komuny i później ,pracujące od od 15r zycia ,także w szkodliwych i nieb warunkach pracy równocześnie również jak przy rtęci, obsłudze izotopów promieniotwórczych lub napraw przekaźników Gaygera , pyłów i gazów wybuchowych oraz trujących , z urządzeniami niebezpiecznych napięć i bardzo wysok temp oraz wysok cisnień ,które zasuwały w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych (jak automatycy ruchowi obsługi procesów produkcyjnych w elektrociepłowniach czy ruchowi elektrom pomiarowcy parametrów cieplnych --ludzi Tych wręcz Okradziono cynicznie i bezczelne wstecznie dzialająca Ustawą Pomostową ze złamaniem wszystkich zasad i praw tylko dlatego że na wstecznie wyznaczoną tą ustawką date 1998r nie mieli 25 lat pracy ogółem nawet jak mieli 23 lata pracy w tych warunkach. Osoby te umierają zanim osiagną wiek emerytalny...!i to jest ten program!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane