statystyki

Placówka psychiatrii dziecięcej w Józefowie jednak przyjmie pacjentów

autor: Mira Suchodolska07.01.2019, 07:15; Aktualizacja: 07.01.2019, 08:27
O trudnej sytuacji w psychiatrii dzieci i młodzieży piszemy od listopada. Z powodu natłoku pacjentów i niemożliwości zapewnienia im leczenia oraz fizycznego bezpieczeństwa wypowiedzenie z pracy złożyli wszyscy trzej lekarze zatrudnieni na oddziale dziecięcym w Józefowie.

O trudnej sytuacji w psychiatrii dzieci i młodzieży piszemy od listopada. Z powodu natłoku pacjentów i niemożliwości zapewnienia im leczenia oraz fizycznego bezpieczeństwa wypowiedzenie z pracy złożyli wszyscy trzej lekarze zatrudnieni na oddziale dziecięcym w Józefowie.źródło: ShutterStock

Oddział dziecięcy Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie zacznie znów przyjmować pacjentów od lutego. Poprowadzi go osobiście wojewódzka konsultant ds. psychiatrii dzieci i młodzieży dr Lidia Popek.

– To prawda, zdecydowałam się przyjąć to wyzwanie, aby uratować oddział – mówi DGP dr Popek. – Już podpisałam umowę z MCN – dodaje. A Michał Stelmański, prezes centrum informuje, że oprócz dr Lidii Popek na pracę na oddziale dziecięcym zdecydował się jeszcze jeden specjalista, do tej pory mający pół etatu w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie dr Popek jest jeszcze – do lutego – ordynatorem. Później ma się pojawić – jak zdradza prezes – jeszcze trzeci specjalista zwerbowany za pomocą agencji head hunterskiej.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane