statystyki

Placówka psychiatrii dziecięcej w Józefowie jednak przyjmie pacjentów

autor: Mira Suchodolska07.01.2019, 07:15; Aktualizacja: 07.01.2019, 08:27
O trudnej sytuacji w psychiatrii dzieci i młodzieży piszemy od listopada. Z powodu natłoku pacjentów i niemożliwości zapewnienia im leczenia oraz fizycznego bezpieczeństwa wypowiedzenie z pracy złożyli wszyscy trzej lekarze zatrudnieni na oddziale dziecięcym w Józefowie.

O trudnej sytuacji w psychiatrii dzieci i młodzieży piszemy od listopada. Z powodu natłoku pacjentów i niemożliwości zapewnienia im leczenia oraz fizycznego bezpieczeństwa wypowiedzenie z pracy złożyli wszyscy trzej lekarze zatrudnieni na oddziale dziecięcym w Józefowie.źródło: ShutterStock

Oddział dziecięcy Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie zacznie znów przyjmować pacjentów od lutego. Poprowadzi go osobiście wojewódzka konsultant ds. psychiatrii dzieci i młodzieży dr Lidia Popek.

– To prawda, zdecydowałam się przyjąć to wyzwanie, aby uratować oddział – mówi DGP dr Popek. – Już podpisałam umowę z MCN – dodaje. A Michał Stelmański, prezes centrum informuje, że oprócz dr Lidii Popek na pracę na oddziale dziecięcym zdecydował się jeszcze jeden specjalista, do tej pory mający pół etatu w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie dr Popek jest jeszcze – do lutego – ordynatorem. Później ma się pojawić – jak zdradza prezes – jeszcze trzeci specjalista zwerbowany za pomocą agencji head hunterskiej.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane