statystyki

Upaństwowienie ratownictwa medycznego może zostać przesunięte

autor: Agata Szczepańska26.04.2018, 07:20; Aktualizacja: 26.04.2018, 09:36
Według danych MZ na podstawie nowych przepisów z systemu wypadnie 135 karetek (9,2 proc. ogółu), które stanowią zabezpieczenie dla 2 mln osób.

Według danych MZ na podstawie nowych przepisów z systemu wypadnie 135 karetek (9,2 proc. ogółu), które stanowią zabezpieczenie dla 2 mln osób.źródło: Bloomberg

Upaństwowienie ratownictwa może zostać ponownie odłożone. Do ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (PRM) ma zostać zgłoszona poprawka, która o kwartał przesunie termin wejścia w życie tej budzącej wiele emocji zmiany.

Dziś nowelizacją ustawy o PRM zajmować się będzie senacka komisja zdrowia. Jak informują ratownicy, ma do niej zostać zaproponowana poprawka, która przesunie termin upaństwowienia ratownictwa – z 1 stycznia na 1 kwietnia 2019 r.

Jak mówi Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego, ma to być podyktowane względami organizacyjnymi. Chodzi o kwestie związane z przejęciem przez podmioty publiczne opieki nad obszarami, na których obecnie jeżdżą jednostki prywatne. Zwraca jednak uwagę, że Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego deklaruje, że jest gotowy, by zrobić to natychmiast.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane