statystyki

Centrala NFZ w likwidacji. Bezterminowo

autor: Aleksandra Kurowska08.06.2017, 07:23; Aktualizacja: 08.06.2017, 08:17
Ustawa ma regulować wiele ważnych kwestii, w tym likwidację ubezpieczenia zdrowotnego i uprawnienie do leczenia dla wszystkich polskich rezydentów.

Ustawa ma regulować wiele ważnych kwestii, w tym likwidację ubezpieczenia zdrowotnego i uprawnienie do leczenia dla wszystkich polskich rezydentów.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Zdrowia nie jest w stanie wskazać, kiedy ostatecznie zlikwiduje fundusz zdrowia – wynika z wypowiedzi wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko w Sejmie. Na początku roku był gotowy projekt ustawy w tej sprawie, który opisywaliśmy w DGP. Ale teraz trwają prace nie nad projektem, ale nad nowymi założeniami.

Likwidacja NFZ to element programu PiS. Problem tkwi w tym, jak spełnić obietnicę, nie powodując chaosu, jak np. przy likwidacji kas chorych przez rząd SLD. Na początku PiS twierdził, że NFZ zniknie z końcem 2017 r. Ostatnio minister zdrowia Konstanty Radziwiłł mówił, że Fundusz postawiony zostanie 1 stycznia 2018 r. w stan likwidacji. Kiedy ten proces się skończy, próbował wczoraj ustalić były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (obecnie szef sejmowej komisji zdrowia). Ale mimo powtarzania pytania odpowiedzi nie otrzymał. – Data jest uzależniona od tego, jak będzie przebiegał proces likwidacji – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko. Tłumaczyła, że założenia ustawy o Narodowej Służbie Zdrowia, gdzie wpisano też likwidację Funduszu, są obecnie przygotowywane i niedługo powinny stanąć na obradach kierownictwa MZ, a potem trafią do konsultacji zewnętrznych.


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • gość(2017-06-09 09:07) Zgłoś naruszenie 160

    Likwidacja NFZ nic nie da. Jak nie polikwidujecie złe praktyki , które działają w naszej służbie zdrowia. Z rezygnujcie z naszych składek których otrzymujecie prawie 100 mld złotych rocznie i przestańcie nam wmawiać , że pieniędzy na służbę zdrowia brak. W PRLu był dostęp przez 24 godziny na dobę do lekarzy , w Przychodniach pracowali lekarze na 3 zmiany . Natomiast Pogotowie przez cała dobę. I lekarze nie protestowali i każda osobę w danym dniu przyjmowali. Na rehabilitację w miejscu zamieszkania oraz do sanatorium było łatwo się dostać . Tylko trzeba było znaleźć czas. A dziś na etatach w Przychodniach pozatrudniani są staruszkowie po 70-tce zamiast być doradcami młodych lekarzy , to leczą ( młodym blokują miejsca pracy) , i przyjmują określoną ilość osób . Na to nas stać ?.W dzisiejszych czasach u nas jest tylko leczenie tabletkami oraz zabiegi operacje chirurgiczne . Całą służbę zdrowia od podstaw należy uzdrowić. Nikt nic widzi , i nie chce widzieć i znać przyczyny. A lekarze powinni reagować natychmiast widząc zagrożenia. Powinni monitować w Ministerstwie w SANEPIDACH w URZĘDACH , a nie jak to ma miejsce obecnie. Jest grypa i wychodząc z domu zdrowym wraca się ciężko chorym. A tylko się przypadkowo było w miejscach gdzie nie powinno się złapać żadnego wirusa. Dlaczego skazuje się nas na łykanie tabletek i goraczkę. Dlaczego SANEPID nie kontroluje czy korytarze w Przychodniach są dezynfekowane i lampami naświetlane. Powinien być obowiązek zakupu takich lamp jakie są do dyspozycji w Przychodniach zabiegowych lub ginekologii wszędzie bez wyjątku tak gdzie przebywają starsi i młodzi ludzie . Chorzy i zdrowi. Podstawowym obowiązkiem przy rejestracji różnych stowarzyszeń powinno się brać dobro i zdrowie człowieka , a zapomina się że pomieszczenia są małe , niedezynfekowane np w takich stowarzyszeniach , fundacjach , szkołach , aptekach , przychodniach powinny w pierwszej kolejności dysponować taki sprzętem , ponieważ zajmują się osobami starszymi , chorym , a wirusy atakują zdrowych ludzi. Idzie się do lekarza zarejestrować chora osobę , a wraca się chorym. Niedługo dojdzie do tego , że będziemy się bali jak ognia iść do lekarza, żeby nie złapać jakiegoś wirusa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2017-06-09 12:12) Zgłoś naruszenie 10

    A od kiedy likwidacja składki zdrowotnej niedawno obiecywana przez niejakiego Radziwiłła...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane