statystyki

Ratownicy dostaną podwyżki. Chcą zarabiać jak pielęgniarki

autor: Aleksandra Kurowska24.04.2017, 07:54; Aktualizacja: 26.04.2017, 09:02
szpital lekarz

Ratownicy chcą zarabiać jak pielęgniarkiźródło: ShutterStock

Zapowiedzi protestów przyniosły efekty. Na jutro zaplanowano spotkanie z ratownikami w resorcie zdrowia. – Przedstawimy propozycje dotyczące wynagrodzeń ustalone z premier Beatą Szydło oraz z resortem finansów – mówi DGP Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia.

Ratownicy zapowiadają, że jeśli nie usłyszą satysfakcjonujących deklaracji, w maju zaczną protesty w całym kraju. To prawdopodobnie zmobilizowało decydentów. Do tej pory wnioski resortu zdrowia o podwyżki dla tej grupy minister finansów odrzucał. A ponieważ ratownictwo opłacane jest z pieniędzy budżetowych, a nie składek na NFZ, to on ma decydujący głos. – Apelowaliśmy o pomoc do premier Beaty Szydło, na wtorkowym spotkaniu wprawdzie jej nie będzie, ale ma być przedstawiciel Ministerstwa Finansów, więc rząd wreszcie zainteresował się naszym losem – mówi Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Komisji Krajowej Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.

Jasne oczekiwania


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • rat med(2017-04-24 17:25) Zgłoś naruszenie 174

    Niektórzy zarabiają 1700 zł/mc. Może i ktoś wyciągnie 5k, ale 400 godzin w miesiącu, narażając swoje zdrowie i życie.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Bożena(2017-04-24 19:28) Zgłoś naruszenie 123

    Moze kiedys trzeba temu OBYWATELOWI bedzie ich pomocy Niech sie wtedy modli zeby ogladali tv albo spali na bazie bo inaczej nie zdążą to niego dojechac.Dlaczego sie nie szanuje zawodów w których ludzie narażają wlasne życie żeby ratować inne życie.Póki ich nie potrzebujemy to tak łatwo krytykować ale w chwili zagrozenia to krzyczymy ROBCIE RATUJCIE raptem Ratownik Pielęgniarka Strażak Policjant staje sie PRAWIE JAK BÓG.Ludzie pomyślcie chwilę zanim zaczniecie pisac bzdury.A kazdy normalny czlowiek chce otrzymywac za swoja prace godziwe pieniadze i nikt zadnej grupie zawodowej nie broni o to walczyc.

    Odpowiedz
  • ememeka(2017-04-24 18:32) Zgłoś naruszenie 126

    obywatel. chyba nie wiesz co piszesz. Nie jestem ratownikiem medycznym, ale mam męża ratownika. Wiem ile kosztuje ich to stresu i zdrowia. To nie jest zawód, gdzie po 8 godzinach siedzenia w pracy wyłącza się komputer i idzie do domu. Ratownicy często idąc do domu myślą o udanej bądź nie akcji, każdy głośniejszy dźwięk w nocy zrywa ich na równe nogi, bo podświadomie, nauczeni pracą, czuwają. Często są wycieńczeni psychicznie, bo o zmęczeniu fizycznych chyba pisać nie trzeba. Zastanów się co piszesz, bo właśnie któregoś dnia ratownicy medyczni mogą uartować życie tobie lub komuś ci bliskiemu.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • obywatel(2017-04-24 17:08) Zgłoś naruszenie 839

    przecież oni zarabiają po 5000 zł /mc w tym większość śpią lub oglądają TV lub neta. ich praca z całej doby 24 to może jest z 5 h... za co podwyżki urzędnikom dać... innym ludziom a nie im..

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Ela(2017-04-24 19:22) Zgłoś naruszenie 68

    Przeważnie wożą pijaków do szpitala

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dziadek(2017-04-25 13:45) Zgłoś naruszenie 21

    chcą tyle samo co pielęgniarki??!! - mam proste pytanie: skoro chcą tyle samo czy powinienem rozumieć że RM zastąpi w pełni pielęgniarkę z SOR-u i odwrotnie czy pielęgniarka z SOR z marszu zastąpi ratownika??? jeżeli nie ma możliwości z powodów prawnych, formalnych oraz posiadanego WUS (= Wiadomości, Umiejętności, Sprawności) to niby czemu ma być równo?? I jeszcze aspekt czysto kapitalistyczny (prawo popytu i podaży) czy ratowników jest nadprodukcja czy niedostatek?? bo że pielęgniarek jest niedostatek to już wszyscy wiedzą.

    Odpowiedz
  • Walo(2017-04-24 22:21) Zgłoś naruszenie 11

    Kogoś *********** Turbo w polonezie? Co z tego że będzie lepiej przyspieszał jak zawieszenie, układ hamulcowy, układ kierowniczy są z poloneza. Polonez to szmelc....;) NHŻ htls

    Odpowiedz
  • powinni dostać(2017-04-25 21:39) Zgłoś naruszenie 13

    Powinni dostać :) Oczywiście że powinni bez gadania !!!!! ps. Tylko teraz taki parodoks że pielegniarka Vs ratownik vs lekarz. Lekarz na etacie zarabia najmniej ma największa odpowiedzialność,

    Odpowiedz
  • magister pielęgniarstwa(2017-05-14 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    co dalej z magistrami ,z kierunkiem pielęgniarstwa na uniwersytetach medycznych ,bo na końcu na studia z pielęgniarstwa drugiego stopnia nikt na płatne nie pójdzie ,bo jak za magistra nie ma różnicy nawet 100zł inawet 50 zł to po co

    Odpowiedz
  • obisktywna(2017-04-26 06:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co za porownanie. Praca pielegniarki jest nieporownywalnie ciezsza niz ratownika medycznego. Mgr. Pielegniarstwa ze stazem zarabia 2000zl a jaki zakres obowiazkow jest a jaki ratownika medycznego. Moze ratownikow nalezalo by zatrudnic w szpitalach aby Panie nie musialy podnosic pacjentow o wadze 100 kg i wiecej aby zmienic opatrunek, zmienic podklad i umyc pacjenta a przy tym cala opieka z podawaniem lekow np. cytostakow na oddziale onkologicznym gdzie za utrate zdrowia nie maja dodatkow pienieznych i nie maja przyznane jako praca w warunkach szkodliwych dla zdrowia. Braki pielegniarek powoduja, ze pracuja za dwie

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ratownik (2017-06-05 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    W marketach mają więcej po 2 latach pracy niż ratownik med po 30 latach pracy

    Odpowiedz
  • Dreeeeee(2017-05-29 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Oni oderwani od rzeczywistości są kasują po 2000 zł i im mało? Inni nie mają nawet minimalnej a są o studiach!!

    Odpowiedz
  • apropo(2017-04-26 00:19) Zgłoś naruszenie 00

    chcą zarabiać jak pielęgniarki a konkretnie ile ? Pielęgniarka pielęgniarce nierówna, są pielęgniarki po studiach na AM, po LM, wykonują różne prace np. w szpitalu instrumentariuszka a w gabinecie stomatologicznym asystentka, więc jak się przymierzacie ? Moja rada ; bierzcie co dają bez obrazy, lekarzom i tak nie dorównacie.

    Odpowiedz
  • Ratownik (2017-06-04 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    W marketach mają więcej po 2 latach pracy niż ratownik med po 30 latach pracy

    Odpowiedz