Ratownicy chcą zarabiać jak pielęgniarki

autor: Aleksandra Kurowska14.03.2017, 07:14; Aktualizacja: 14.03.2017, 08:52
Ratownicy chcą też rozmawiać o nowelizacji przepisów dotyczących państwowego ratownictwa medycznego.

Ratownicy chcą też rozmawiać o nowelizacji przepisów dotyczących państwowego ratownictwa medycznego.źródło: Bloomberg

Ratownicy chcą, by rząd wreszcie podniósł ich pensje. I grożą ogólnopolskim strajkiem. Dziś złożą wniosek o pilne spotkanie z wiceministrem zdrowia Markiem Tombarkiewiczem. A w środę pismo z postulatami chcą przekazać premier Beacie Szydło.

Równocześnie 12 związków reprezentujących m.in. pielęgniarki, lekarzy i rehabilitantów spotkało się wczoraj w sprawie systemowych podwyżek dla wszystkich zawodów medycznych. Po wielkim proteście, jaki porozumienie tych organizacji zorganizowało w czerwcu zeszłego roku, resort zdrowia opracował projekt ustawy kompleksowo regulującej minimalne płace dla różnych pracowników medycznych, ale rząd nadal go nie przyjął.

Zarobki młodego ratownika lub lekarza są często na poziomie niższym niż kasjerów w sklepach. Niezadowolone są też pielęgniarki, choć dostały od poprzedniego rządu podwyżkę 1600 zł brutto rozłożoną na cztery lata (w tym roku będzie jej trzecia rata). To jeszcze bardziej rozwarstwiło wynagrodzenia i np. w tym samym ambulansie ratownik kierujący zespołem zwykle zarabia teraz znacznie mniej niż pielęgniarka, która mu podlega.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Piguła(2017-03-14 21:09) Zgłoś naruszenie 00

  Najwidoczniej *********** wiesz na ten temat, bo wypisujesz głupoty jak typowa baba z biura, *********** wie o życiu i odpowiedzialności za życie ludzkie.

  Odpowiedz
 • DARIA(2017-03-14 11:33) Zgłoś naruszenie 00

  Ratownik powinien zarabiać więcej niż pielęgniarka.RATOWNIK RATUJE ŻYCIE A PIELĘGNIARKA PODAJE TYLKO LEKI I ROBI ZASTRZYKI JAK LEKARZ ZLECI

  Odpowiedz
 • wera(2017-03-14 12:38) Zgłoś naruszenie 00

  a na OIOMIE widziałaś ratownika? Nie porównuj tych dwóch zawodów.

  Odpowiedz
 • rat(2017-03-14 16:42) Zgłoś naruszenie 00

  i tu mamy odpowiedz , pielęgniarka powinna pracować w szpitalu , ratownik w pog ratunkowym

  Odpowiedz
 • Gd(2017-03-16 20:48) Zgłoś naruszenie 00

  Głupie komentarze i głupie porównywanie całkowicie odmiennych zawodów. Redakcjo piszemy pełną prawdę a nie pól prawdę. Pielęgniarki dostały podwyżki po 400 zł/ brutto brutto co oznacza ok 240zł na rękę co roku. Więc 1600zł to tylko marzenie. Nie jest to podwyżka do pensji tylko dodatek, który w każdej chwili można zabrać. Więc miodu nie ma. Też uważam że ratownicy powinno więcej zarabiać. Może czas przestać co chwilę podnosić i tak duże pensje lekarzom i pieniążki się znajdą dla innych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane