statystyki

Rząd jednak nie usunie lekarzy z karetek

autor: Aleksandra Kurowska07.02.2017, 07:20; Aktualizacja: 07.02.2017, 08:51
Projekt przewiduje m.in., że wszyscy ratownicy i pielęgniarki z karetek, a także dyspozytorzy będą zatrudniani wyłącznie na etat.

Projekt przewiduje m.in., że wszyscy ratownicy i pielęgniarki z karetek, a także dyspozytorzy będą zatrudniani wyłącznie na etat.źródło: Bloomberg

Planowana przez resort zdrowia rewolucja w ratownictwie będzie mieć łagodniejszy przebieg, niż planowano. Wiceminister Marek Tombarkiewicz zdecydował, że część lekarzy będzie jak dotychczas jeździć w ambulansach. W projekcie skierowanym do konsultacji przewidywano, że zostaną całkowicie zastąpieni przez ratowników oraz pielęgniarki systemu od 2020 r. Skąd zmiana stanowiska?

– Osoby, które zdecydowały się na specjalizację z medycyny ratunkowej, często robiły to właśnie z myślą o pracy w karetkach, więc powinny mieć taką możliwość – mówi DGP wiceminister. Podkreśla, że potraktowane będzie to jak prawa nabyte.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • abc(2017-02-07 15:04) Zgłoś naruszenie 31

    W KAŻDEJ KARETCE POWINIEN BYĆ LEKARZ. RATOWNIK MEDYCZNY NIGDY NIE ZASTĄPI LEKARZA , JEGO WIEDZA I KOMPETENCJE SĄ MNIEJSZE ANIŻELI LEKARZA. TO JEST KARYGODNE ABY SIĘ ZASTANAWIAĆ CZY W KARETCE MA BYĆ LEKARZ. KTO JEST W STANIE UZDROWIĆ NASZĄ SŁUŻBĘ ZDROWIA.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane