statystyki

Rząd jednak nie usunie lekarzy z karetek

autor: Aleksandra Kurowska07.02.2017, 07:20; Aktualizacja: 07.02.2017, 08:51
Projekt przewiduje m.in., że wszyscy ratownicy i pielęgniarki z karetek, a także dyspozytorzy będą zatrudniani wyłącznie na etat.

Projekt przewiduje m.in., że wszyscy ratownicy i pielęgniarki z karetek, a także dyspozytorzy będą zatrudniani wyłącznie na etat.źródło: Bloomberg

Planowana przez resort zdrowia rewolucja w ratownictwie będzie mieć łagodniejszy przebieg, niż planowano. Wiceminister Marek Tombarkiewicz zdecydował, że część lekarzy będzie jak dotychczas jeździć w ambulansach. W projekcie skierowanym do konsultacji przewidywano, że zostaną całkowicie zastąpieni przez ratowników oraz pielęgniarki systemu od 2020 r. Skąd zmiana stanowiska?

– Osoby, które zdecydowały się na specjalizację z medycyny ratunkowej, często robiły to właśnie z myślą o pracy w karetkach, więc powinny mieć taką możliwość – mówi DGP wiceminister. Podkreśla, że potraktowane będzie to jak prawa nabyte.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • abc(2017-02-07 15:04) Zgłoś naruszenie 31

    W KAŻDEJ KARETCE POWINIEN BYĆ LEKARZ. RATOWNIK MEDYCZNY NIGDY NIE ZASTĄPI LEKARZA , JEGO WIEDZA I KOMPETENCJE SĄ MNIEJSZE ANIŻELI LEKARZA. TO JEST KARYGODNE ABY SIĘ ZASTANAWIAĆ CZY W KARETCE MA BYĆ LEKARZ. KTO JEST W STANIE UZDROWIĆ NASZĄ SŁUŻBĘ ZDROWIA.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane