Lekarz rodzinny ma nie tylko leczyć

autor: Aleksandra Kurowska03.01.2017, 07:09; Aktualizacja: 03.01.2017, 08:15
Projekt przewiduje, że lekarz i jego współpracownicy będą koordynować opiekę nad zapisanymi do nich pacjentami.

Projekt przewiduje, że lekarz i jego współpracownicy będą koordynować opiekę nad zapisanymi do nich pacjentami.źródło: ShutterStock

Lepsza opieka nad przewlekle chorymi, zmiana systemu finansowania i pilotaż nowych rozwiązań. To najważniejsze kwestie w projekcie ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • JAZ(2019-01-18 10:18) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli lekarze pracują w kilku miejscach pracy w ciągu dnia ,to nigdy nie będą mieli czasu dla pacjenta.

  Odpowiedz
 • b.sz(2017-01-10 07:17) Zgłoś naruszenie 01

  Dalszy wzrost finansowania POZ powoduje tylko zwiększenie zarobków personelu medycznego - głównie lekarzy do absurdalnych kwot, a nie przedkłada się to jakość opieki nad pacjentem!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sa(2017-01-04 13:39) Zgłoś naruszenie 40

  Jak dotychczas to nie ma systemu dobrego oceny pracy lekarzy,podobnych do jak w innych zakładach pracy oceny pracowników. Widzimy, że jeden lekarz przyjmuje 35 pacjentów/ na dzień i pracuje po godzinach ,a drugi ma dwóch,bo wystraszył klientów swą butą, nie uprzejmością i byle jakim leczeniem , chodzi po korytarzu jak paw i popija sobie kawkę,pogaduszki u koleżanek lub przenosi teczki z rejestracji do innych lekarzy. Nie tym w przych. na Szajnochy powinien zajmować się lekarz. Czy ktoś(MZ, NFZ, Dyr. Przychodni, Szpitala) to ocenia efektywność, wydajność, jakość , zadowolenie pacjentów , którzy płacą mldy "za taką pracę" i nie mają wpływu systemowego na poprawę (nikt nie robi anonimowych ankiet oceny np. przez pacjentów ) .Taki system bez oceny zawsze będzie kulał i ciągle będzie brak pieniędzy . Lekarzy nieudacznych bywa ,że z b.wysoką pensją , nie mających efektów w leczeniu chorób (info media -fakty) , należy zwalniać przy okresowej ocenie (składającej się z oceny fachowej zakładu pracy, oceny pacjentów, NFZ itp) złej ich pracy , bo tylko zabierają fundusze,które powinni iść dla dobrych lekarzy. Panie Ministrze czas nad tym pomyśleć ,bo wszyscy oszczędzają , a tu widać duże rezerwy. Najłatwiej to nas podatników ,pacjentów, obciążać kosztami bez rozliczania się z jakości pracy,przed tymi którzy płacą.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane