Większość biur podróży nie odwołała swoich wyjazdów do Egiptu. Touroperatorzy wykonują wyloty do popularnych kurortów turystycznych w Egipcie: Sharm El Sheikh, Hurghady, Marsa El Alam oraz Taby zgodnie z planem.

Jednak wszystkim klientom, którzy z powodu niebezpiecznej sytuacji, jaka panuje w Egipcie, chcą zrezygnować z wakacji, Itaka, Exim Tours, Wezyr Holidays i Rainbow Tours zaoferowały możliwość dokonania bezkosztowej zmiany rezerwacji i spędzenia urlopu w innym miejscu. Taką możliwość mają ci klienci, którzy mają zaplanowany wylot w najbliższym czasie.

Qtravel sprawdziło, na co mogą liczyć klienci biur podróży, którzy zaplanowali swoje wakacje nad Nilem. W porównaniu wzięły udział ceny tygodniowych wczasów w pięciogwiazdkowym hotelu z formą wyżywienia all inclusive. Wyjazdy najbardziej zbliżone standardem do Egiptu, oferują takie kraje jak: Turcja, Grecja i Bułgaria. Z ewentualną dopłatą trzeba się liczyć w przypadku zmiany kierunku podroży z Egiptu na Hiszpanię. Rezygnując z 5-gwiazdek w Hiszpanii i wybierając hotel 4-gwiazdkowy, turyści nie będą musieli dopłacać. 

Ceny wyjazdów

Ceny wyjazdów

źródło: Inne

Jedynym biurem podróży, które zawiesiło do końca sezonu letniego swoje wyjazdy do Egiptu jest TUI. Wszystkie wyjazdy do Egiptu, które miały się rozpocząć do 31 października br. biuro odwołało. W tej sytuacji klienci mają prawo wybrać inny kierunek podróży w ramach dostępności w systemie rezerwacyjnym biura, albo otrzymać 100% zwrotu pieniędzy za niezrealizowaną wycieczkę.

Bez zmian natomiast oferowane są zimowe wczasy w Egipcie. Jeżeli klienci, którzy planowali wakacje w tym kraju w sezonie zimowym, chcą zmienić rezerwację, mogę to również uczynić w ramach dostępności i cen w systemie rezerwacyjnym TUI Poland.