W związku z aktualną sytuacją polityczną w Egipcie i zaleceniami polskiego MSZ, biura podróży błyskawicznie zareagowały i umożliwiły swoim klientom zmianę rezerwacji wykupionych wycieczek do Egiptu.

Większość biur podróży nie odwołała swoich wyjazdów do Egiptu. Touroperatorzy wykonują wyloty do popularnych kurortów turystycznych w Egipcie: Sharm El Sheikh, Hurghady, Marsa El Alam oraz Taby zgodnie z planem.

Ceny wyjazdów / Inne / Qtravel.pl

Jednak wszystkim klientom, którzy z powodu niebezpiecznej sytuacji, jaka panuje w Egipcie, chcą zrezygnować z wakacji, Itaka, Exim Tours, Wezyr Holidays i Rainbow Tours zaoferowały możliwość dokonania bezkosztowej zmiany rezerwacji i spędzenia urlopu w innym miejscu. Taką możliwość mają ci klienci, którzy mają zaplanowany wylot w najbliższym czasie.

Qtravel sprawdziło, na co mogą liczyć klienci biur podróży, którzy zaplanowali swoje wakacje nad Nilem. W porównaniu wzięły udział ceny tygodniowych wczasów w pięciogwiazdkowym hotelu z formą wyżywienia all inclusive. Wyjazdy najbardziej zbliżone standardem do Egiptu, oferują takie kraje jak: Turcja, Grecja i Bułgaria. Z ewentualną dopłatą trzeba się liczyć w przypadku zmiany kierunku podroży z Egiptu na Hiszpanię. Rezygnując z 5-gwiazdek w Hiszpanii i wybierając hotel 4-gwiazdkowy, turyści nie będą musieli dopłacać.

Jedynym biurem podróży, które zawiesiło do końca sezonu letniego swoje wyjazdy do Egiptu jest TUI. Wszystkie wyjazdy do Egiptu, które miały się rozpocząć do 31 października br. biuro odwołało. W tej sytuacji klienci mają prawo wybrać inny kierunek podróży w ramach dostępności w systemie rezerwacyjnym biura, albo otrzymać 100% zwrotu pieniędzy za niezrealizowaną wycieczkę.

Bez zmian natomiast oferowane są zimowe wczasy w Egipcie. Jeżeli klienci, którzy planowali wakacje w tym kraju w sezonie zimowym, chcą zmienić rezerwację, mogę to również uczynić w ramach dostępności i cen w systemie rezerwacyjnym TUI Poland.