Zmiany na drogach: Jazda na suwak będzie obowiązkowa

autor: Piotr Szymaniak30.08.2016, 07:40; Aktualizacja: 30.08.2016, 07:57
Uliczny korek

Jazda na suwak to jeden z najlepszych sposobów na ograniczenie korków w miejscach, w których występują zwężenia drogi.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Infrastruktury zamierza wprowadzić nowy znak regulujący sposób poruszania się w miejscach zwężenia dróg. Planuje też montaż sekundników na światłach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (45)

  • Kierowca(2016-09-24 11:43) Zgłoś naruszenie 01

    Do tej pory jazda na tzw. suwak była nieprzepisowa i nielegalna! Tu i uwdzie pojawiły się tablice z zamkiem, ale mają moc prawną reklamy przydrożnej. Suwak będzie drugim przypadkiem w kodeksie (poza skrętem w lewo), kiedy jazda lewym pasem będzie dozwolona. Przynajmniej będzie jasna sprawa. Do tej pory suwak był głównie wykorzystywany przez cwaniaczków i mistrzów lewego pasa.

    Odpowiedz
  • Samoswoj(2016-09-27 13:33) Zgłoś naruszenie 10

    krytyczne dla przepisu jest słowo JEDEN !!!!! zwykle jadąc jako frajer prawym pasem po wpuszczeniu jednego muszę walczyć z 5 następnymi by mi nie wleźli, pod żadnym pozorem nie można trzymać bezpiecznego dystansu a i tak ze 3 się wepcha, stąd statystyka jest nieubłagana z pasa kończącego wjeżdża 4 a z kontynuującego 1 i to przy agresywnej obonie miejsca, bez tego stalibyśmy bez końca.

    Odpowiedz
  • Samoswoj(2016-09-27 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Chwała szeryfom Warunkiem racjonalnego funkcjonowania suwaka (w warunkach gdy oba pasy kanalizują się w jeden a nie np, jest możliwość rozjazdu dalej) jest podobna prędkość poruszania się obu pasów, oraz wpuszczania 1/1 Wniosek : raz na jakiś czas szeryf, któy synchronizuje oba pasy a przetasowanie tuż przed zwężeniem.

    Odpowiedz
  • kierwca(2017-01-05 09:42) Zgłoś naruszenie 01

    Co to za jakis idiotyczny suwak !! Wariuja juz do potegi N

    Odpowiedz
  • kopan(2017-07-23 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Co Ty masz do Katolików, Polaków ? Ja ma do Ciebie to że pojęcia nie masz jak sytuacja wygląda prawnie.Jadąc obok kolejki poruszasz się z prędkością utrudniającą ruch poruszającym się w kolejce , a nie wolno ci KOMUKOLWIEK ruchu utrudniać! nawet jak są Katolikami. Weź się doucz to porozmawiamy, na razie to głupoty opowiadasz !!

    Odpowiedz
  • Hubi(2019-10-20 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Oj będą stłuczki , będą .... a zanim przyjedzie policja np. na eskę to będzie ogromny korek, oj będzie i wtedy będzie suwak suwaka.

    Odpowiedz
  • SŁA(2019-12-06 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    Najbardziej bawi mnie zapis ,,winny jest ten ,kto pojechał niezgodnie z kolejnością,, a kto tę kolejność będzie ustalał ,policja czy Prezydent,,,,,,,przecież w RP Seba i tak wygra

    Odpowiedz