Kolejna wiosna i kolejne modernizacje na drogach najwyższej jakości. A także kolejny protest wiszący w powietrzu. W tym tygodniu pod Opolem ekipy remontowe zajęły jezdnię autostrady A4 w kierunku Wrocławia na odcinku prawie 10 km. Chodzi o płatny fragment należący do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ruch w obu kierunkach odbywa się drugą jezdnią. Nieczynny jest MOP Jankowice. Ten etap potrwa do 15 maja.
Z kolei koncesjonariusz Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) w przyszłą środę – 4 maja – rozpocznie remont płatnego odcinka A4 Kraków – Katowice. Na razie między Balicami a węzłem Rudno – na jezdni w stronę Katowic. Potem będą kolejne etapy, a przerwa tylko podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM).
– W przypadku remontu płatnej autostrady, w wyniku którego w znaczący sposób zostanie ograniczona jej przepustowość, użytkownicy mają podstawy do tego, żeby domagać się od zarządcy drogi obniżenia opłaty albo odstąpienia od niej w całości – twierdzi Bartosz Piechota, partner w kancelarii Röhrenschef.