statystyki

Kierowca Ubera już tylko z działalnością gospodarczą

autor: Mariusz Szulc28.01.2016, 07:51; Aktualizacja: 28.01.2016, 10:39
Uber

Kierowcy będą musieli rozliczać się z fiskusem tak jak inni przedsiębiorcy.źródło: ShutterStock

Platforma, która w zamian za prowizję organizuje podwózkę prywatnym autem, zmieni od 19 lutego br. swój regulamin. Kierowcy będą musieli rozliczać się z fiskusem tak jak inni przedsiębiorcy.

– Jeśli kierowcy nie zarejestrują firmy, bądź już to zrobili, ale do 19 lutego br. nie dostarczą nam danych dotyczących NIP i VAT UE, stracą dostęp do platformy Uber – informuje Ilona Grzywińska z polskiego biura komunikacji tej firmy.

Do tej pory często pojawiały się głosy, że wielu kierowców, po podpisaniu umowy o współpracy z Uberem, ukrywa swoje wynagrodzenie przed fiskusem. Ministerstwo Finansów początkowo bagatelizowało problem, ale zmieniło podejście na początku 2015 r. Wtedy to wiceminister Jarosław Neneman zapewnił, że fiskus przyjrzy się sprawie (odpowiedź na interpelację poselską nr 30854).


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Tomek(2016-03-01 02:38) Zgłoś naruszenie 00

    Darmowy przejazd Uberem. Przy rejestracji polecam wpisanie kodu "cch9wue" - otrzymasz wtedy darmowy przejazd o wartości 25zł. Kod można też wpisać bezpośrednio w aplikacji Uber w zakładce "Zniżki" :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie