"Z lotniska pasażerowie będą mogli polecieć do czterech nowych miejsc. Węgierski Wizz Air uruchomi połączenie do Grenoble, a irlandzki Ryanair do Bristolu, East-Midlands i Frankfurtu-Hahn" - powiedziała Bojarska.

Ryanair w sezonie zimowym uruchomi jeszcze połączenia do Liverpoolu, Eindhoven, Paryża-Beauvais, Prestwick i Cork. Na tych trasach lata już z Modlina Wizz Air.

Jak przekazała Bojarska, podróżujący z lotniska w Modlinie będą mogli wybrać się do 24 miast i 27 portów lotniczych w 11 państwach Europy.

"W nowym rozkładzie znalazło się 26 nowych wylotów tygodniowo na dziewięciu nowych kierunkach. Dodatkowo rośnie częstotliwość połączeń na dotychczasowych kierunkach, takich jak Londyn, Sztokholm, Oslo i Barcelona. W sumie zimą Wizz Air i Ryanair z lotniska w Modlinie zaoferują 173 połączenia tygodniowo" - powiedziała Bojarska.

Lotnisko Warszawa/Modlin jest najmłodszym portem lotniczym w kraju. W połowie lipca oficjalnie zainaugurowało swoją działalność. Do portu latają linie Ryanair oraz Wizz Air. Od początku swojej działalności port obsłużył ponad pół miliona pasażerów. (PAP)

aop/ amac/