Lufthansa ogłosiła, że razem z Germanwigs chce w 2013 stworzyć nową tanią linię lotniczą. Ma to na celu zwiększenie zysków firmy przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów operacyjnych przewoźnika.

Nowa marka Lufthansy ma zacząć działać już w styczniu 2013 roku i obsługiwać wszystkie połączenia wewnątrz Niemiec oraz krótkie trasy europejskie, na których obecnie lata Lufthansa lub Germanwings. Nowa linia lotnicza nie będzie obsługiwała połączeń z Frankfurtu i Monachium, czyli tzw. hubów, portów przesiadkowych do których niemiecki przewoźnik dowozi pasażerów, którzy przesiadają się na dalsze połączenia.

Nowa tania linia lotnicza Lufthansy ma mieć swoją bazę na lotnisku Kolonia-Bonn. Szef Lufthansy Christoph Franz potwierdza, że celem spółki jest osiągnięcie znaczącego zwiększenia wydajności.

Nowa formuła działalności taniej linii lotniczej, którą powoła do życia Lufthansa jest spowodowana coraz większą konkurencją m.in. Ryanair i Easyjet. Powołanie do życia nowej spółki i wprowadzenie planu restrukturyzacji (m.in. zwolnienie 3,5 tys. pracowników) pozwoli całej grupie zaoszczędzić 1,5 mld euro do końca 2014 roku.