W zeszłym miesiącu informowaliśmy o planach Lufthansy, które zakładają utworzenie nowej linii lotniczej, latającej na trasach wewnątrz Niemiec i na wybranych kierunkach europejskich. Teraz przewoźnik zdradził więcej szczegółów dotyczących swoich planów.

Lufthansa początkowo zakładała utworzenie całkowicie nowej linii lotniczej. W zeszłym tygodniu Niemcy poinformowali, że nowa linia ma powstać na bazie działającej obecnie spółki – córki, czyli Germanwings.

Od 2013 roku Lufthansa skoncentruje się jedynie na dalekodystansowych połączeniach z trzech niemieckich lotnisk: Frankfurtu, Monachium oraz Dusseldorfu oraz na dowożeniu pasażerów z niemieckich i europejskich lotnisk do Monachium i Frankfurtu.

Te zmiany oznaczają, że wszystkie dotychczasowe połączenia Lufthansy z innych niemieckich lotnisk przejmie spółka Germanwings.

Od nowego roku Germanwings będzie obsługiwał wszystkie loty krajowe i europejskie (z pominięciem lotów do wspomnianych wcześniej lotnisk we Frankfurcie i Monachium). Polscy pasażerowie będą odbywać swoje loty na pokładzie Germanwings do Dusseldorfu z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania oraz Krakowa.

W związku z planowanymi zmianami w najbliższych tygodniach opinii publicznej ma zostać zaprezentowana nowa szata graficzna linii lotniczych Germanwings.