Niemiecka, tania linia lotnicza Germanwings, która jest córką Lufthansy, od lipca 2013 roku chce zrewolucjonizować pojęcie taniego latania. Przypomnijmy, że od nowego roku Germanwigs ma przejąć wszystkie połączenia obsługiwane przez Lufthansę na trasach europejskich, oprócz rejsów wykonywanych do Frankfurtu i Monachium.

Tanie linie lotnicze Germanwings w nowej odsłonie zadebiutują na niebie w lipcu 2013 roku. Nowy – stary przewoźnik będzie posiadał zmienioną szatę graficzną samolotów – dzięki czemu powstanie nowa marka z zupełnie nowym podejściem do serwisu pokładowego oferowanego w samolotach Germanwings.

Pasażerowie będą mieli do wyboru kupno taniego biletu, który nie będzie uprawniał do dodatkowych usług na pokładzie samolotu i lotniskach, jak również odbycie nieco droższej podróży z wieloma różnymi dodatkowymi przywilejami. W związku z tym, pasażerowie będą mieli możliwość zakupu biletu w jednej z trzech taryf: Basic, Smart oraz Best.

Taryfa Basic zapewni kupno najtańszego biletu, jednak wszystkie dodatkowe usługi, takie jak posiłki na pokładzie, bagaż i wybór miejsca w samolocie oraz zmiany w rezerwacji będą dodatkowo płatne. Ceny najtańszych biletów mają się zaczynać od 33 Euro za lot w jedna stronę.

Taryfa Smart – będzie oferowała bilety droższe, ale w zamian pasażerowie otrzymają na pokładzie bezpłatny posiłek, będą mieli możliwość zabrania bezpłatnie jednej sztuki bagażu oraz bezpłatnie wybrać swoje ulubione miejsce w samolocie.

Taryfa Best – będzie oferowała najdroższe bilety, dla wymagających klientów. W porównaniu do taryfy Smart klienci zyskają dodatkowo: bezpłatną możliwość przewiezienia dwóch sztuk bagażu, wolne miejsce w samolocie obok siebie, szybką odprawę na lotniskach, bezpłatny wstęp do saloników biznesowych na lotniskach, szybszy boarding do samolotu, catering a la carte, podwójną ilość mil zbieranych w programie lojalnościowym Miles and More oraz bezpłatną możliwość zmienia daty podróży.

Jak mówi Christoph Franz, prezes zarządu Lufthansy zróżnicowanie taryf ułatwi dokonanie wyboru pasażerom – w zależności od budżetu i wygody przejrzyste taryfy ułatwią spersonalizowanie własnej podróży.