Autostrady pękają, Polska traci miliony

autor: Konrad Majszyk24.04.2012, 06:56; Aktualizacja: 24.04.2012, 13:17
O fuszerki nie jest trudno, ponieważ GDDKiA prowadzi obecnie w Polsce 145 kontraktów za rekordową kwotę ponad 55 mld zł. To łącznie 1454 km dróg w budowie.

O fuszerki nie jest trudno, ponieważ GDDKiA prowadzi obecnie w Polsce 145 kontraktów za rekordową kwotę ponad 55 mld zł. To łącznie 1454 km dróg w budowie.źródło: ShutterStock

Pękające autostrady A2 i A4, usterki na trasie S8, zagrożony most na A1. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy się dużą liczbą inwestycji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • nj(2012-04-24 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Te drogi maja taką żywotność jak obietnice TUska

    Odpowiedz
  • autostradowiec(2012-04-24 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    no - witamy w T. uskolandii...

    Odpowiedz
  • Radas(2012-04-24 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    Na codzien zawodowo wspolpracuje z firmami (sektor MSP). To co slysze na temat przetargow odbywajacych sie w naszym kraju powoduje u mnie oslabienie i mdlosci. Glownie chodzi o kryteria wyboru,zawsze wygrywa najtansza oferta, nie wazne najczesciej jak zlecenie zostanie wykonane i kto wogole jest wykonawca roboty! Moze byc "pan franek" (przepraszam wszystkich frankow) ktory prowadzi dzialalnosc gosp. Zastanawiam sie jak dlugo jeszcze moze utrzymywac sie taki stan rzeczy. Z punktu widzenia zdrowego biznesu, nie ma w tym zadnego sensu.

    Odpowiedz
  • nastek(2012-04-24 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiedzialność osobista decydentów, kary wiezienia i finansowe szybko ukróciłyby takie przekręty, jak to jest, ze Niemcy nie mają takich problemów z budową autostrad, stadionów itd.

    Odpowiedz
  • Oj tam, Oj tam,(2012-04-24 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nic się w końcu nie stało... Każdy chce jakoś się ustawić... To takie ludzkie i ponadpartyjne działanie...

    Odpowiedz
  • nikto(2012-04-24 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    "O fuszerki nie jest trudno, ponieważ GDDKiA prowadzi obecnie w Polsce 145 kontraktów za rekordową kwotę ponad 55 mld zł" - kuriozalne oświadczenie !!!

    Odpowiedz
  • "-"(2012-04-24 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Miały być drogi na lata, a wyszło jak zwykle ... I jeszcze kasę na tym chcieli by trzepać. Ja nie wiem, ale może czas najwyższy trzepnąć winnych tak, żeby się opamiętali? Na początek pozbawić wszelkiego majątku - jak jeden z drugim z gołą dupą zostanie, to może zaczną myśleć?

    Odpowiedz
  • Zygac chce sie jak w PRL-u(2012-04-24 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    POwrocil czas PRL-u,gdy robiono to co niemozliwe,gdy przyjezdzal jakis czerwony bandyta,dzis takze z PObarwiencow,to wsadzano w ziemie dzwigami wysokie drzewa na drogach,a POtem uschly ale na czas PObytu takiego bandyty byly zielone,malowano takze na zielono trawniki,do PGR-ow POzyczano od chlopow krowy,swinie aby czerwony (teraz PObarwiony) bandyta widzial POtege,a POtem oddawano chlopom zwierzeta i znowu bylo pusto (obecnie pusto w POglupionych mozgach)

    Odpowiedz
  • kolo(2012-04-24 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Anno spękania nawierzchni drogi zawsze są usterką. W zimie dostaje się tam woda, która zamardzając i odmarzając powoduje dalsze intesywne niszczenie drogi (lód zwiększa swą objętość i to dosłownie rozsadza nawierzchnię). To dlatego najwiecej dziur jest właśnie po zimie. Ciekawe czy jest Pani urzędnikiem mianowanym, ciekawe !

    Odpowiedz
  • Mamaś(2012-04-24 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli to,co tu można wyczytać na temat fuszerek przy budowie autostrad w Polsce jest prawdziwe,to należałoby natychmiast skierować
    te niedoróbki i przekręty do prokuratury.Przecież to co sie dzieje przy
    budowie autostrad w Polsce to najwyższa forma przekrętów,fuszerek a
    chyba i korupcji.Wołał w polskim sejmie premier Tusk,że to PiS nie potrafi
    budować dróg,że tam są sami nieudacznicy.Okazuje się,że w Platformie
    wlaśnie usadowili się sami przekretasy i nieudacznicy.

    Odpowiedz
  • A kto winny?(2012-04-28 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Stonka ziemiaczana.

    Odpowiedz
  • nj(2012-04-24 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać.
    Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki, dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci, dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo, zaś my wszyscy będziemy jeździć dobrymi zachodnimi autami z napędem "na cztery". Przy polskich drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie

    Odpowiedz
  • nj(2012-04-24 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    a to przekaz dnia przeznaczony dla ludzi na poziomie umysłowym głosowaczy na p.o.:
    "... – Spękania, które wystąpiły na tym odcinku, nie są usterkami. To spodziewany efekt zastosowanego rozwiązania technologicznego – twierdzi Anna Jakubowska z GDDKiA w Zielonej Górze. – Poza tym nie wpływają negatywnie na jakość nawierzchni oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy ..."

    Odpowiedz
  • znudzony już fuszerkami(2012-04-24 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    ...pewnie gdzieś w europie potrafią budować drogi , polski rząd gdyby miał trochę wiedzy w branży zleciłby to fachowcą znającym to rzemiosło . A zlecając to firmą które nigdy nie widziały porządnej budowy drogi , to cóż się spodziewać ? /może projekty nie pozwalają na wyższy poziom wykonania drogi /

    Odpowiedz
  • Budowlanka w totalnej rozsypce -czy przetrwają ?(2012-04-24 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Pękające autostrady A2 i A4, usterki na trasie S8, zagrożony most na A1.- -tylko kto to później naprawi w ramach gwarancji ? skoro są już informacje o wnioskach o upadłość giełdowej giełdowych spółek budowlanych budujących drogi ,a WIG Budownictwo spadł najniżej od 7 lat.

    "Tak złe wyniki także innych spółek budowlanych nie wróżą nic dobrego i budzą poważne obawy, że niedługo usłyszymy informacje o kolejnych upadłościach firm budowlanych" - powiedział PAP Przasnyski.

    Odpowiedz
  • gec(2012-04-24 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Proponowałbym, że jeżeli już są zamieszczane jakieś komentarze pod artykułem to żeby coś wnosiły do dyskusji, a nie jakieś prymitywne prostackie jednozdaniówki, vide: poprzedni komentarz.

    Odpowiedz
  • emil(2012-04-24 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Za Stalina juz dawno by wisieli. Szkoda na nich kulki

    Odpowiedz
  • Jojek(2012-04-24 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Na Euro 2012 nie zdążyli, to może przynajmniej na Mundial 2014 zdążą.

    Odpowiedz
  • beretta z antenka(2012-04-24 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Wladza POwinna rozważyc ustawienie tablicy "Kraj eksperymentalny", by zabezpieczyć się na wypadek roszczeń odszkodowawczych Polakow".

    Odpowiedz
  • Drogomistrz(2012-04-24 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    Generalna jest klapa w budowie Dróg a dyrekcja to kupa dyletantów,
    łącznie z łapówkarzami w poszczególnych oddziałach.

    Odpowiedz