statystyki

Energopol szuka ratunku przed upadkiem

autor: Krzysztof Śmietana10.07.2019, 01:33; Aktualizacja: 10.07.2019, 08:04
Szczecińska firma realizuje też kilka ważnych dróg na Pomorzu Zachodnim, co idzie jej z problemami

Szczecińska firma realizuje też kilka ważnych dróg na Pomorzu Zachodnim, co idzie jej z problemamiźródło: ShutterStock

Szczecińska firma wycofa złożony wniosek o upadłość. Czy uratuje to prowadzone przez nią inwestycje, w tym budowę tunelu kolejowego w Łodzi?

Ta zapowiedź to zaskakujący zwrot w akcji. – W wyniku szeregu spotkań, które prowadzimy w ostatnich dniach, zarząd spółki podjął decyzję, że wniosek o upadłość zostanie wycofany. Najpewniej stanie się to w przyszłym tygodniu – powiedział nam wczoraj rzecznik Energopolu Szczecin Piotr Żak. Dodaje, że do decyzji doprowadziły spotkania z głównymi zleceniodawcami – Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz spółką PKP Polskie Linie Kolejowe. – W przypadku GDDKiA widać dobrą wolę w kwestii zaspokojenia naszych roszczeń. Widać, że przynajmniej w części będą spłacone. Również po stronie banków widać pozytywne nastawienie, chęć współpracy i pomoc w rozwiązaniu kłopotów firmy – mówi Piotr Żak.

O możliwym upadku Energopolu Szczecin, firmy budowlanej z blisko 70-letnią tradycją, zaczęło się mówić pod koniec ubiegłego tygodnia. Kilka dni wcześniej zarząd firmy złożył do sądu rejonowego wniosek o ogłoszenie upadłości. Firma w oświadczeniu twierdziła, że „powodem złożenia wniosku było wystąpienie w czerwcu zdarzeń mających negatywny skutek na kondycję finansową spółki, co może mieć wpływ na możliwość dalszego prowadzenia podstawowej działalności w sposób niezakłócony oraz możliwość dokonywania terminowych spłat wierzycieli”. Energopol dodawał, że do tych kłopotów doprowadziła przede wszystkim konieczność realizacji kontraktów podpisywanych w latach 2015–2016. Miały stać się nieopłacalne, bo w kolejnych miesiącach doszło do dużego wzrostu cen materiałów. Rząd od dłuższego czasu powtarza zaś, że starych kontraktów zgodnie z prawem nie da się waloryzować.


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • extreme(2019-07-24 08:57) Zgłoś naruszenie 30

    Ludzie obudźcie się wreszcie, czy nie widzicie że rządy Kaczyńskiego i PIS partii rządzącej doprowadzają powoli do wyniszczenia Polskiej gospodarki. Dla każdego dziecka 500+ , a czy możemy sobie na to pozwolić ? Wszystko drożeje i końca podwyżek nie widać... Jeśli się mylę to rząd powinien udowodnić że polska gospodarka ma się bardzo dobrze i za wszelką cenę postarać się pomóc firmie Energopol Szczecin utrzymać się na rynku !!! Firma ma 70 letni staż a Nasz wódź numer 1 może wykończyć ją po paru latach...

    Odpowiedz
  • sss(2019-07-10 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Energopol dodawał, że do tych kłopotów doprowadziła przede wszystkim konieczność realizacji kontraktów podpisywanych w latach 2015–2016. nie no serio ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie