statystyki

Auto tankowane prądem niemal w każdym sklepie

autor: Patrycja Otto30.05.2019, 07:32; Aktualizacja: 30.05.2019, 07:58
W ciągu ostatniego roku liczba punktów ładowania wzrosła o ok. 50 proc. – szacuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i ocenia, że najbliższe lata przyniosą jeszcze szybszy rozwój.

W ciągu ostatniego roku liczba punktów ładowania wzrosła o ok. 50 proc. – szacuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i ocenia, że najbliższe lata przyniosą jeszcze szybszy rozwój.źródło: ShutterStock

Właściciele samochodów elektrycznych w Polsce mogą obecnie korzystać z 1205 punktów ładowania. Za rok może być ich 2 tys. w dużej mierze za sprawą sieci handlowych i galerii.

W ciągu ostatniego roku liczba punktów ładowania wzrosła o ok. 50 proc. – szacuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i ocenia, że najbliższe lata przyniosą jeszcze szybszy rozwój. W ich budowę angażują się bowiem kolejne podmioty, m.in. sieci handlowe i zarządcy galerii. Każdy z takich podmiotów planuje stworzenie w tym roku od kilku do kilkudziesięciu stanowisk. – Z naszych rozmów z tymi firmami wynika, że niemal wszystkie mają takie plany. Bardzo często wynika to z realizacji globalnych strategii, jest też elementem budowania dodatkowej oferty dla klienta – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

W wakacje pierwszą stację ładowania otworzy przy swoim sklepie we Wrocławiu Aldi. Druga powstanie w Chorzowie. – Testowa działalność ma pokazać, jakie będzie zainteresowanie klientów korzystaniem z tego typu usługi, i wyznaczy dalszą strategię działania – komentuje inicjatywę Tomasz Gawlik, zastępca dyrektora działu nieruchomości i ekspansji w Aldi Polska.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie