statystyki

Auto tankowane prądem niemal w każdym sklepie

autor: Patrycja Otto30.05.2019, 07:32; Aktualizacja: 30.05.2019, 07:58
W ciągu ostatniego roku liczba punktów ładowania wzrosła o ok. 50 proc. – szacuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i ocenia, że najbliższe lata przyniosą jeszcze szybszy rozwój.

W ciągu ostatniego roku liczba punktów ładowania wzrosła o ok. 50 proc. – szacuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i ocenia, że najbliższe lata przyniosą jeszcze szybszy rozwój.źródło: ShutterStock

Właściciele samochodów elektrycznych w Polsce mogą obecnie korzystać z 1205 punktów ładowania. Za rok może być ich 2 tys. w dużej mierze za sprawą sieci handlowych i galerii.

W ciągu ostatniego roku liczba punktów ładowania wzrosła o ok. 50 proc. – szacuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i ocenia, że najbliższe lata przyniosą jeszcze szybszy rozwój. W ich budowę angażują się bowiem kolejne podmioty, m.in. sieci handlowe i zarządcy galerii. Każdy z takich podmiotów planuje stworzenie w tym roku od kilku do kilkudziesięciu stanowisk. – Z naszych rozmów z tymi firmami wynika, że niemal wszystkie mają takie plany. Bardzo często wynika to z realizacji globalnych strategii, jest też elementem budowania dodatkowej oferty dla klienta – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

W wakacje pierwszą stację ładowania otworzy przy swoim sklepie we Wrocławiu Aldi. Druga powstanie w Chorzowie. – Testowa działalność ma pokazać, jakie będzie zainteresowanie klientów korzystaniem z tego typu usługi, i wyznaczy dalszą strategię działania – komentuje inicjatywę Tomasz Gawlik, zastępca dyrektora działu nieruchomości i ekspansji w Aldi Polska.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie