statystyki

80. samolot dla Lot-u pod choinkę

autor: Krzysztof Śmietana12.12.2018, 08:04; Aktualizacja: 12.12.2018, 08:16
Start Boeinga 787 Dreamliner w barwach PLL LOT

Start Boeinga 787 Dreamliner w barwach PLL LOTźródło: ShutterStock
autor zdjęcia: Matthew Thompson/Boeing

Będą nowe boeingi, embraery i połączenia. Firma nie wyklucza, że teraz postawi też na Airbusa.

W tym tygodniu do Warszawy przeleci piąty z 12 zamówionych boeingów 737 MAX, a w przyszłym pierwsze dwa embraery E190 – dowiedział się DGP. W liniach lotniczych LOT potwierdzono te informacje.

MAX to lżejsza, cichsza i nieco dłuższa wersja najpopularniejszego na świecie modelu boeinga. Po dostarczeniu pierwszych egzemplarzy spółka mocno jednak narzekała na najnowszy produkt giganta z USA. Chodziło o fotele, które okazały się cięższe, niż zapowiadano, a jeszcze zaczęły pękać w nich podłokietniki. Większa waga elementów dla każdej linii ma spore znaczenie, bo przez to maszyna zużywa więcej paliwa. Prezes Rafał Milczarski nie wykluczał walki o odszkodowanie od producenta. Jak się dowiedzieliśmy, LOT doszedł do porozumienia z Boeingiem. Począwszy od siódmego MAX-a, w maszynie pojawią się inne, lżejsze i jednocześnie mocniejsze fotele. Będą one produkowane w Świebodzinie przez tamtejszy oddział niemieckiej firmy Recaro. Trwają rozmowy na temat wymiany foteli w pierwszych sześciu samolotach. MAX pozwoli rozwijać LOT-owi siatkę połączeń średniego zasięgu. Do końca 2019 r. będzie dostarczonych łącznie 12 takich maszyn, ale już wiadomo, że przewoźnik chce zamawiać kolejne.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie