statystyki

200 km ekspresówek ma zostać oddanych do końca roku

autor: Krzysztof Śmietana17.10.2018, 08:00; Aktualizacja: 17.10.2018, 08:02
droga, autostrada

Do końca roku drogowcy chcą udostępnić łącznie ponad 200 km szybkich tras.źródło: ShutterStock

Aż 200 km dróg szybkiego ruchu ma zostać oddanych do końca roku. Ale budowa niektórych odcinków złapała spore opóźnienie.

Otwieraniu nowych tras sprzyja okres przedwyborczy. Na początku tygodnia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przecinał wstęgę na odcinku trasy S3 od autostrady A4 koło Legnicy do położonego 30 km od granicy z Czechami Bolkowa. Mówił m.in., że budowa S3 „wpisuje się w spełnianie deklaracji PiS”. Alternatywnego, symbolicznego otwarcia trasy tego samego dnia dokonali działacze Platformy Obywatelskiej z Grzegorzem Schetyną, którzy przypominali, że to ich rząd podpisywał umowy na budowę tej drogi.

Dziś ma być podpisana umowa na budowę odcinka S3 do granicy z Czechami, który ma być gotowy w 2023 r. W tym tygodniu jest jeszcze szansa na otwarcie dwóch kluczowych odcinków dróg prowadzących do Warszawy. Rafał Malinowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że najpewniej uda się uruchomić odcinek trasy S8 koło Wyszkowa. Po jego oddaniu podróż samochodem ze stolicy do Białegostoku potrwa niecałe 2 godz.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie