Wszystko o transporcie w jednym miejscu czyli nowy rejestr przedsiębiorców

autor: Piotr Mikiel08.12.2017, 07:00
Większość danych w rejestrze w ewidencji przedsiębiorców jest jawna i publicznie dostępna, z wyjątkiem danych osobowych dotyczących daty i miejsca urodzenia oraz miejsca zamieszkania zarządzających transportem i osoby fizycznej uprawnionej do wykonywania zadań zarządzającego transportem.

Większość danych w rejestrze w ewidencji przedsiębiorców jest jawna i publicznie dostępna, z wyjątkiem danych osobowych dotyczących daty i miejsca urodzenia oraz miejsca zamieszkania zarządzających transportem i osoby fizycznej uprawnionej do wykonywania zadań zarządzającego transportem.źródło: ShutterStock

Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego ruszył 30 listopada br. Dostępny jest pod adresem: kreptd.gitd.gov.pl. Ma to być kompletna, aktualna i dokładna baza informacji na temat przedsiębiorców transportu drogowego, którzy uzyskali zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Powołały ją do życia przepisy ustawy z 4 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym (Dz.U. poz. 1935).

Jej utworzenie stanowi wykonanie art. 16 rozporządzenia (WE) nr 1071/2009 z 21 października 2009 r. ustanawiającego wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającego dyrektywę Rady 96/26/WE (Dz.Urz. UE z 2009 r. L 300, s. 51). Zgodnie z jego treścią każde państwo członkowskie prowadzi krajowy rejestr elektroniczny przedsiębiorstw transportu drogowego za pośrednictwem wyznaczonego właściwego organu. W Polsce będzie to główny inspektor transportu drogowego. Rejestry poszczególnych krajów stworzą jedną wielką bazę danych o firmach transportowych. Nie wszystkie informacje będą powszechnie dostępne.

O CO FIRMY PYTAJĄ NA SZKOLENIACH

Wszystko o transporcie w jednym miejscu

Jakie informacje są gromadzone w rejestrze? Jakiego rodzaju przewinienia będą rejestrowane w ewidencji poważnych naruszeń?

ODPOWIEDŹ

KREPTD składa się z trzech ewidencji:

1) przedsiębiorców, którzy posiadają zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego;


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie