Wszystko o transporcie w jednym miejscu czyli nowy rejestr przedsiębiorców

autor: Piotr Mikiel08.12.2017, 07:00
Większość danych w rejestrze w ewidencji przedsiębiorców jest jawna i publicznie dostępna, z wyjątkiem danych osobowych dotyczących daty i miejsca urodzenia oraz miejsca zamieszkania zarządzających transportem i osoby fizycznej uprawnionej do wykonywania zadań zarządzającego transportem.

Większość danych w rejestrze w ewidencji przedsiębiorców jest jawna i publicznie dostępna, z wyjątkiem danych osobowych dotyczących daty i miejsca urodzenia oraz miejsca zamieszkania zarządzających transportem i osoby fizycznej uprawnionej do wykonywania zadań zarządzającego transportem.źródło: ShutterStock

Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego ruszył 30 listopada br. Dostępny jest pod adresem: kreptd.gitd.gov.pl. Ma to być kompletna, aktualna i dokładna baza informacji na temat przedsiębiorców transportu drogowego, którzy uzyskali zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Powołały ją do życia przepisy ustawy z 4 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym (Dz.U. poz. 1935).

Jej utworzenie stanowi wykonanie art. 16 rozporządzenia (WE) nr 1071/2009 z 21 października 2009 r. ustanawiającego wspólne zasady dotyczące warunków wykonywania zawodu przewoźnika drogowego i uchylającego dyrektywę Rady 96/26/WE (Dz.Urz. UE z 2009 r. L 300, s. 51). Zgodnie z jego treścią każde państwo członkowskie prowadzi krajowy rejestr elektroniczny przedsiębiorstw transportu drogowego za pośrednictwem wyznaczonego właściwego organu. W Polsce będzie to główny inspektor transportu drogowego. Rejestry poszczególnych krajów stworzą jedną wielką bazę danych o firmach transportowych. Nie wszystkie informacje będą powszechnie dostępne.

O CO FIRMY PYTAJĄ NA SZKOLENIACH

Wszystko o transporcie w jednym miejscu

Jakie informacje są gromadzone w rejestrze? Jakiego rodzaju przewinienia będą rejestrowane w ewidencji poważnych naruszeń?

ODPOWIEDŹ

KREPTD składa się z trzech ewidencji:

1) przedsiębiorców, którzy posiadają zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego;


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie