Rząd szykuje drogi na wojnę

autor: Urszula Mirowska-Łoskot24.01.2017, 07:57; Aktualizacja: 24.01.2017, 10:04
droga

Podmiot, który wystąpił z inicjatywą budowy, przebudowy lub remontu dróg wewnętrznych poniesie koszty takich inwestycjiźródło: ShutterStock

Jezdnie powiatowe, gminne i wewnętrzne, a nie tylko krajowe i wojewódzkie, będą wykorzystywane na potrzeby obronności państwa. Do ich remontu dopłaci Ministerstwo Obrony Narodowej.

Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o drogach publicznych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Ma wejść w życie w 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Choć drogi lokalne są niezbędne do zapewnienia siłom zbrojnym dojazdów do lotnisk, portów, poligonów czy składów, obecnie nie są ustawowo zaliczane do dróg o znaczeniu obronnym.

– Proponowane zmiany znoszą te ograniczenia i umożliwiają zaliczenie wszystkich kategorii traktów publicznych i wewnętrznych do dróg o znaczeniu obronnym – argumentuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które przygotowało projekt noweli.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie