statystyki

Wojna o cennik na Lotnisku Chopina: Preferencje dla LOT-u, Ryanair skarży się do ULC

autor: Konrad Majszyk10.01.2017, 07:21; Aktualizacja: 10.01.2017, 07:48
Ryanair

Cennik nie podoba się i linii Ryanair, i Wizz Air. A obie firmy bardzo rzadko mówią jednym głosemźródło: ShutterStock

Ryanair skarży się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego i zapowiada, że pójdzie do sądu. Inne linie też protestują przeciwko preferencjom dla PLL LOT.

Od 30 października na warszawskim lotnisku obowiązuje cennik promujący ruch przesiadkowy. Za pasażera zmieniającego połączenie w stolicy na podstawie jednego biletu przewoźnicy płacą Przedsiębiorstwu Państwowemu „Porty Lotnicze” (PPL) po 10 zł – to dzięki podwyższeniu zniżki transferowej – podczas gdy za innych podróżnych opłata wynosi 60 zł. Dzięki nowym zasadom LOT, obsługujący ponad 90 proc. ruchu przesiadkowego na Okęciu, zmniejszy koszty nawet o 25 mln zł rocznie.

– Odwołaliśmy się do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego od decyzji aprobującej cennik. Sprawa jest w toku – mówi Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira. Irlandzki przewoźnik jest numerem jeden w Polsce pod względem udziałów w rynku (ponad 30 proc.), co jest głównie zasługą Modlina. Jednak od jesieni wykonuje też loty krajowe z Chopina, rywalizując z LOT-em.

– Ryanair złożył wniosek o wznowienie postępowania administracyjnego w sprawie zmiany w taryfie opłat lotniskowych dla Lotniska Chopina – potwierdza Karina Lisowska, rzeczniczka ULC. – Decyzję w tej sprawie podejmiemy do końca tygodnia – zapowiada.

Jak usłyszeliśmy, Ryanair liczy na ponowne przeprowadzenie konsultacji przez regulatora i zniesienie zniżki. – Od decyzji ULC można apelować do sądu, co rozważymy po otrzymaniu decyzji prezesa ULC – dodaje Juliusz Komorek.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Niedziwny(2017-01-12 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    LOT nie ma co walczyć tutaj, bo to co zrobił PPL jest niezgodne z prawem i Komisja Europejska już kazała zwracać forsę liniom lotniczym, ktore dostały w ten sposób zapomogę od Państwa.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie