Huawei walczy o 5G. Czy chcemy współpracować z chińskim producentem?

autor: Elżbieta Rutkowska04.06.2019, 07:32; Aktualizacja: 04.06.2019, 07:56
W zeszłym tygodniu przedstawiciele Huaweia przekonywali polskich operatorów i ekspertów branży telekomunikacyjnej o swoich kompetencjach w dziedzinie 5G.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele Huaweia przekonywali polskich operatorów i ekspertów branży telekomunikacyjnej o swoich kompetencjach w dziedzinie 5G.źródło: ShutterStock

Chiński producent robi wszystko, aby zaostrzenie wobec niego polityki USA nie zepsuło mu globalnego biznesu przy wdrażaniu najnowszego standardu łączności.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele Huaweia przekonywali polskich operatorów i ekspertów branży telekomunikacyjnej o swoich kompetencjach w dziedzinie 5G. Cykl prezentacji był częścią światowego roadshow promującego – jak informują Chińczycy – „idee, narzędzia oraz innowacyjne rozwiązania napędzające rozwój technologii”. Jednym z głównych tematów było bezpieczeństwo sieci nowej generacji.

– Jesteśmy otwarci i gotowi zmierzyć się z każdymi pytaniami – zapewniał Rafał Jaczyński, regionalny dyrektor Huawei ds. cyberbezpieczeństwa. – Pomimo napiętej sytuacji wokół naszej firmy – działamy i nie zamierzamy minimalizować naszej roli w branży ICT – przekonywał. Ale udział Huawei w budowie sieci 5G w Polsce stoi pod znakiem zapytania. Wzmagająca się wojna handlowa Stanów Zjednoczonych z Chinami nie poprawia sytuacji. Huawei trafił na czarną listę amerykańskiego Departamentu Handlu – przez co m.in. za niecałe trzy miesiące skończy się jego współpraca z Goog le’em i dostęp do aktualizacji Androida. A jeszcze prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie za kazujące amerykańskim firmom używania sprzętu telekomunikacyjnego wyprodukowanego przez podmioty „uznane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA”.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane