statystyki

Huawei walczy o 5G. Czy chcemy współpracować z chińskim producentem?

autor: Elżbieta Rutkowska04.06.2019, 07:32; Aktualizacja: 04.06.2019, 07:56
W zeszłym tygodniu przedstawiciele Huaweia przekonywali polskich operatorów i ekspertów branży telekomunikacyjnej o swoich kompetencjach w dziedzinie 5G.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele Huaweia przekonywali polskich operatorów i ekspertów branży telekomunikacyjnej o swoich kompetencjach w dziedzinie 5G.źródło: ShutterStock

Chiński producent robi wszystko, aby zaostrzenie wobec niego polityki USA nie zepsuło mu globalnego biznesu przy wdrażaniu najnowszego standardu łączności.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele Huaweia przekonywali polskich operatorów i ekspertów branży telekomunikacyjnej o swoich kompetencjach w dziedzinie 5G. Cykl prezentacji był częścią światowego roadshow promującego – jak informują Chińczycy – „idee, narzędzia oraz innowacyjne rozwiązania napędzające rozwój technologii”. Jednym z głównych tematów było bezpieczeństwo sieci nowej generacji.

– Jesteśmy otwarci i gotowi zmierzyć się z każdymi pytaniami – zapewniał Rafał Jaczyński, regionalny dyrektor Huawei ds. cyberbezpieczeństwa. – Pomimo napiętej sytuacji wokół naszej firmy – działamy i nie zamierzamy minimalizować naszej roli w branży ICT – przekonywał. Ale udział Huawei w budowie sieci 5G w Polsce stoi pod znakiem zapytania. Wzmagająca się wojna handlowa Stanów Zjednoczonych z Chinami nie poprawia sytuacji. Huawei trafił na czarną listę amerykańskiego Departamentu Handlu – przez co m.in. za niecałe trzy miesiące skończy się jego współpraca z Goog le’em i dostęp do aktualizacji Androida. A jeszcze prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie za kazujące amerykańskim firmom używania sprzętu telekomunikacyjnego wyprodukowanego przez podmioty „uznane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA”.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane