statystyki

Informacje o śmieciach na dowolnych formularzach

autor: Urszula Mirowska-Łoskot02.02.2016, 07:27; Aktualizacja: 02.02.2016, 08:41
Kosze na śmieci

Zgodnie z obowiązującymi przepisami PSZOK miały obowiązek złożyć roczne sprawozdania do końca styczniaźródło: ShutterStock

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) powinny jak najszybciej przesłać do gmin informacje na temat zebranych w 2015 r. śmieci. Z tego obowiązku nie zwalnia ich brak oficjalnego wzoru formularza.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami PSZOK miały obowiązek złożyć roczne sprawozdania do końca stycznia. Problem polega na tym, że resort środowiska jeszcze nie opracował nowej wersji formularza za 2015 r. – Z powodu dużej liczby zgłoszonych uwag do projektu nowe rozporządzenie w sprawie wzoru sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi nie zostało jeszcze wydane – wyjaśnia MŚ.

I dodaje, że bez względu na to opóźnienie prowadzący PSZOK mają obowiązek przekazania wójtowi, burmistrzowi czy prezydentowi miasta informacji wymaganych w art. 9na ust. 3 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1399, ze zm.). – Powoli spływają do nas sprawozdania od PSZOKów, ale jeszcze nie mamy wszystkich – mówi Martyna Jakób, Związek Międzygminny Ślęza-Oława.

Są to dane dotyczące m.in. masy: poszczególnych rodzajów zebranych odpadów komunalnych, tj. papier, metal, tworzywa sztuczne i szkło czy budowlanych i rozbiórkowych. W sprawozdaniu trzeba też zamieścić informacje na temat sposobu zagospodarowania śmieci czy instalacji, do których zostały przekazane.


Pozostało 44% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!30 lecie samorządności - Związek Miast PolskichRedakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane