Czasowe przetrzymywanie zwierząt to nie schronisko

autor: Urszula Mirowska-Łoskot24.08.2015, 16:00
pies na śniegu

Wojewoda podkreślił, że wymóg zapewnienia bezdomnym czworonogom miejsca w schronisku może być spełniony tylko w sytuacji, gdy taka placówka istnieje już na tym etapie uchwalania programu opieki nad zwierzętami i jest ona jednoznacznie wskazana w uchwale.źródło: ShutterStock

Radni nie mogą ustanowić programu opieki nad zwierzętami bez wskazania schroniska, do którego bezdomne psy będą trafiać.

Takie stanowisko zajął wojewoda mazowiecki w rozstrzygnięciu nadzorczym w sprawie uchwały podjętej przez radę gminy Lesznowola. Dotyczyła ona programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Wojewoda stwierdził jej nieważność.

Jego zastrzeżenia wzbudził brak wskazania w ustanowionym programie schroniska dla bezdomnych zwierząt. W uchwale rada gminy wyznaczyła, że jego rolę pełni punkt czasowego przetrzymywania zwierząt. Tymczasem organ nadzorczy, w ramach postępowania wyjaśniającego, stwierdził, że tego typu placówki nie można uznać za schronisko.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane