statystyki

Czasowe przetrzymywanie zwierząt to nie schronisko

autor: Urszula Mirowska-Łoskot24.08.2015, 16:00
pies na śniegu

Wojewoda podkreślił, że wymóg zapewnienia bezdomnym czworonogom miejsca w schronisku może być spełniony tylko w sytuacji, gdy taka placówka istnieje już na tym etapie uchwalania programu opieki nad zwierzętami i jest ona jednoznacznie wskazana w uchwale.źródło: ShutterStock

Radni nie mogą ustanowić programu opieki nad zwierzętami bez wskazania schroniska, do którego bezdomne psy będą trafiać.

Takie stanowisko zajął wojewoda mazowiecki w rozstrzygnięciu nadzorczym w sprawie uchwały podjętej przez radę gminy Lesznowola. Dotyczyła ona programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Wojewoda stwierdził jej nieważność.

Jego zastrzeżenia wzbudził brak wskazania w ustanowionym programie schroniska dla bezdomnych zwierząt. W uchwale rada gminy wyznaczyła, że jego rolę pełni punkt czasowego przetrzymywania zwierząt. Tymczasem organ nadzorczy, w ramach postępowania wyjaśniającego, stwierdził, że tego typu placówki nie można uznać za schronisko.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane