statystyki

Samorządy będą mogły ponownie wykorzystywać niektóre odpady

autor: Zofia Jóźwiak30.06.2015, 09:33; Aktualizacja: 30.06.2015, 10:09

Zmienia się rozporządzenie pozwalające ponownie wykorzystywać niektóre odpady, np. do budowy dróg czy drobnych napraw. Określa ono również, pod jakimi warunkami jest to możliwe.

Niepotrzebne resztki bądź zużyte elementy nie muszą, a nawet często nie powinny trafić na składowisko, ale mogą być wykorzystane do różnych celów, np. do wyrównywania terenu. Ale nie dowolnie. Co można z nimi zrobić poza przetworzeniem w specjalistycznych zakładach, mówi nowe rozporządzenie ministra środowiska z 11 maja 2015 r. w sprawie odzysku odpadów poza instalacjami i urządzeniami (Dz.U. z 2015 r. poz. 796). Obowiązuje ono od 27 czerwca 2015 r. Zastąpiło wcześniejsze, pod tym samym tytułem (Dz.U. z 2006 r. nr 49, poz. 356). Trzeba je było zmienić, choćby z tego powodu, że zmieniło się określenie procesów odzysku. Nowy akt prawny określa rodzaje odpadów oraz warunki ich odzysku w procesach odzysku R3, R5, R11 i R12 [ramka] poza instalacjami i urządzeniami. Ale przy okazji wprowadzono i inne zmiany, m.in. pozwalające na wykorzystanie resztek, które pominięto we wcześniejszym akcie prawnym.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane