PO uderza ustawą antysmogową: Piece na węgiel będą zakazane?

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak24.02.2015, 07:18; Aktualizacja: 24.02.2015, 08:33

Nowe prawo ma dać sejmikom realną możliwość eliminowania najbardziej zanieczyszczających powietrze instalacji do ogrzewania. Bo choć takie zapisy już istnieją w obecnej ustawie – Prawo ochrony środowiska, to są nieprecyzyjne i łatwe do podważenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (44)

  • ew(2015-02-24 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    debile

    Odpowiedz
  • dziadek(2015-02-24 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    to w Korei Północnej czy tu?
    "Państwo, które stara się skodyfikować każdą czynnośc życiową jest panstwem totalitarnym" to nie moje to ŚP Prof Leszek Kołakowski

    Odpowiedz
  • Godlewski Adam(2015-02-24 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanawiam się czy biorąc pod uwagę, że Platforma Obywatelska jest ze wszech miar szkodnikiem w tym państwie, można by zakazać funkcjonowania tego tworu ?
    Sprawowanie władzy publicznej poprzez ciągle zakazy i ograniczenia, a przy tym sprzeniewierzanie majątku i dobra narodowego to chyba wystarczający powód takiego zakazu czy delegalizacji.
    Może zamiast ograniczać i zabraniać trzeba by społeczeństwo przekonywać, dając korzystniejsze alternatywy ?
    Jednak schyłkowej partii nastawionej na sprawowanie władzy to nie interesuje !

    Odpowiedz
  • garfield(2015-02-24 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    proPOnuję jeszcze dodać zakaz wydzielania CO2 przy wydychaniu , no a czegóż się można spodziewać PO osobnikach którzy chcą wydobywać gaz łupkowy metodą odkrywkową , ich nie dotyczy iloraz tylko iloczyn

    Odpowiedz
  • będzie jak w Niemczech(2015-02-24 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko cena Gazu nie jak w Niemczech
    Zarobki nie jak w Niemczech
    Zimy nie jak w Niemczech.

    Gdyby choć cenę gazu Nasi potrafili wynegocjować...ale i z Kataru i od GAZPROMU jest drogo

    Odpowiedz
  • Michał(2015-02-24 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Kretynizm. Tu nie chodzi o to, że spalanie węgla zatruwa powietrze. Ono jest zatruwane przez palenie śmieci w piecach - plastików, gumy, sklejki - starych mebli, etc. Policja i straż miejska powinny za to karać a nie za palenie węglem.

    Odpowiedz
  • asas(2015-02-24 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw muszą wybudować wszystkim gazociąg ze swoich odbytów.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-02-24 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeli Niemcy są wzorem do naśladowania dla PO-wców, to niech wyrównają pensje, emerytury do ich poziomu, Tusk juz sobie wyrównał, to może płacić za gaz, ale innym Polakom daleko do tego poziomu, niedługo doczekamy się regulacji, kiedy i ile będzie można pierdnąć na dobę

    Odpowiedz
  • obserwator(2015-02-24 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    czyżby to miało związek z zamykaniem kopalń, no to kopalnie będą rozwijać się w innych krajach

    Odpowiedz
  • Andrzej St. Kaliński(2015-02-24 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Świetny pomysł wybitnego posła PO Tadeusza Arkita!!!Jeszcze prościej będzie całkowicie zakazać wjazdu czegokolwiek do wszystkich miast! -oczywiście samochód pana posła wjeżdża wszędzie. Tak genialny mózg musi mieć możliwość poruszania się swobodnie po całym kraju.

    Odpowiedz
  • Gosc(2015-02-24 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    To napewno musi sie zmienic nie ma czym oddychac nie mowiac o brudzie kazde lokal powinien dostac taki piec ekologiczny bo ludzie ubodzy tego nie zrobia.Co by nie zrobic zawsze bedzie zle ale trzeba byc realista.

    Odpowiedz
  • emigrant(2015-02-24 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ja na miejscu PO zakazałbym w jednej ustawie wszystkiego. Po co się rozdrabniać.

    Odpowiedz
  • nina(2015-02-24 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    ten rząd to pogięło chyba już do reszty

    Odpowiedz
  • Darek(2015-02-24 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Co za globy PO kupa ****** .Państwo policyjne .

    Odpowiedz
  • Lex(2015-02-24 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Nie walna tak akcyze ze 300% na wegiel opalowy albo tak z 1000% na olej opalowy to bedzie git. Ludzie nie beda w piwcach palic, bo po co?

    Odpowiedz
  • MERY(2015-02-24 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    ODYCHANIE I ŻYCIE TEŻ ZAKAZANE? TERRORYZM, NIECH PO DA MI PIENIĄDZE NA PIEC GAZOWY I PRACĘ ZEBYM MOGŁA OPŁACIĆ RACHUNKI !!!

    Odpowiedz
  • Polska Walczaca(2015-02-24 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    POLACY im wczesniej pozbedziemy sie antypolskiego Komorowskiego i PO tym lepiej dla polski i polakow
    KOMOR zatwierdza wszystkie poronione pomysly PO wysnute przez Merkel ,czas na zmiany w panstwie polskim

    Odpowiedz