statystyki

Tarcza samorządowa: Włodarze mogą ubiegać się o rekompensaty z budżetu państwa

autor: Katarzyna Nocuń13.05.2020, 07:20; Aktualizacja: 09.07.2020, 13:41
Tarcza antykryzysowa umożliwiła umorzenie przez JST należności cywilnoprawnych

Tarcza antykryzysowa umożliwiła umorzenie przez JST należności cywilnoprawnychźródło: ShutterStock

Rekompensaty z budżetu państwa dla gmin za gospodarowanie odpadami i dla przedsiębiorstw komunikacji miejskiej – senatorowie dorzucili do tarczy 3.0 rozwiązania korzystne dla lokalnych włodarzy.

Do senackiej komisji budżetu i finansów publicznych, która omawiała nowelizację ustawy anykryzysowej, tarczę 3.0 (ustawa o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2), wpłynęły trzy dodatkowe projekty senackie, w tym tarcza samorządowa. Zyskały one poparcie większości komisji.

Senator Zygmunt Frankiewicz z klubu Koalicji Obywatelskiej wyjaśniał, że złożenie dodatkowych projektów w ramach szybkiej ścieżki umożliwia art. 69 Regulaminu Senatu. Jeżeli w toku prac nad ustawą uchwaloną przez Sejm (w tym wypadku tarcza 3.0) komisja dostrzeże potrzebę wprowadzenia zmian legislacyjnych wykraczających poza materię rozpatrywanej ustawy, to wraz ze sprawozdaniem jej dotyczącym może przedstawić wniosek o podjęcie inicjatywy ustawodawczej. – Zgłaszaliśmy propozycje poprawek do projektów rządowych, które w jednym głosowaniu były odrzucane w Sejmie, dlatego wychodzimy z własną inicjatywą – powiedział senator Frankiewicz. I dodał, że senacka propozycja jest „mało roszczeniowa, niezbyt obszerna, ale dotyczy ważnych dla samorządów kwestii”.

Janosikowe do zmiany


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • emeryt(2020-05-13 09:16) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd chce dodać 1000 zł dla etatowcy ? a dlaczego emeryci maja nie otrzymać tych pieniędzy ? Czyżby to juz nie ludzie ? Trzeba teraz zastanowić sie nad wyborem głosowania !!

  Odpowiedz
 • emeryt(2020-05-13 09:16) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd chce dodać 1000 zł dla etatowcy ? a dlaczego emeryci maja nie otrzymać tych pieniędzy ? Czyżby to juz nie ludzie ? Trzeba teraz zastanowić sie nad wyborem głosowania !!

  Odpowiedz
 • emeryt(2020-05-13 09:20) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko etatowcy maja otrzymać po 1000 zł ! A dlaczego emeryci nie otrzymają ? Czyżby juz Rzad o emerytach zapomniał ? Trzeba wiec teraz zastanowić sie nad wyborem na kogo głosować !!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane