Olszewski o cenach śmieci w Warszawie: Na rachunku musi być 925 mln zł, bo tyle będziemy musieli zapłacić za odpady w 2020 r.

autor: Katarzyna Nocuń03.12.2019, 07:50; Aktualizacja: 03.12.2019, 07:53
Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy

Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawyźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stepien Agencja Gazeta

- Obecna sytuacja na rynku odpadów nie dotyczy wyłącznie Warszawy – to resort środowiska odpowiada za galopujące ceny i chaos, który powstał po kolejnej zmianie przepisów. Naliczamy obecnie opłaty od klasy gospodarstw – to metoda mieszana. Jednak utrzymanie tego modelu nie jest możliwe – znowu – z uwagi na przepisy krajowe. Gminy muszą zastosować metody określone wprost w ustawie i jest to jasno określone w orzecznictwie - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • IB(2019-12-03 12:23) Zgłoś naruszenie 90

    A wszystko "dzięki" ustawie śmieciowej z 2013 roku. Brawo PO

    Odpowiedz
  • StAAbrA (2019-12-03 09:25) Zgłoś naruszenie 71

    POdatki od nieruchomości wzrosły średnio o 100% - na numer pod tytułem "wywóz śmieci" !!! !!! !!!

    Odpowiedz
  • wyborca(2019-12-03 09:19) Zgłoś naruszenie 60

    No panie Olszewski bez problemu dla was to obciążyć m2 osoba samotna powinna przenieś się do mieszkania 10 m2 żeby nie płaciła tyle co osoba 4 osobowa, Gratuluję panu , Wstyd ,wstyd, Już nigdy nie zagłosuję na ???????

    Odpowiedz
  • Kasia(2019-12-03 10:00) Zgłoś naruszenie 52

    Mam drugie mieszkanie, w którym nikt nie mieszka. Mam teraz płacić za dwa !!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • okok(2019-12-04 11:25) Zgłoś naruszenie 30

    Toże macie bałagan i nie wiecie ilu mieszkańców płaci a ilu nie bo system jest nie uszczelniony to zrzucacie opłaty na mieszkańców zamiast uszczelnić system. Wynik z tego z obecnie płacą uczciwi a nie uczciwi smieją się z pozostałych. Wstyd jest nawet o tym pisać

    Odpowiedz
  • niewolnik(2019-12-17 01:09) Zgłoś naruszenie 20

    Oto, sprawiedliwość po polsku. Urząd nie potrafi określić kto płaci a kto nie tak jakby nie mogli podpatrzeć jak to robią inne państwa. Więc wprowadza ryczał dla mieszkania a nie osoby. Więc emeryt który nie gotuje bo go na to nie stać, dostaje 700zł emerytury zapłaci tyle samo jak wielodzietna rodzina która wytwarza w jeden dzień śmieci tyle co ten emeryt w cały miesiąc. Zapłaci więc za nieudolność urzędników a jak dorzucić mu jeszcze opłatę solidarnościową czyli za to że ktoś inny nie segreguje. Wstyd i HAŃBA. Warszawa da się lubić? To żart, przez takich gogusi można ją tylko nienawidzić! A może też zapłaci za śmieci sprowadzane z Niemiec, Nigerii, Wielkiej Brytanii. W 2018 roku sprowadzono 434 tys. ton odpadów. Brawo! Jeden za wszystkich wszyscy za jednego! A najbiedniejszy płaci za bogatych!

    Odpowiedz
  • ala(2019-12-10 18:50) Zgłoś naruszenie 20

    PO, to tylko podwyżki, zawsze tak mówiła, ale jak rozjaśnić umysły wyborców PO?

    Odpowiedz