Przepisy antysmogowe nie zadziałają. Nie dotyczą budynków wielorodzinnych i nabiedniejszych mieszkańców

autor: P. S.13.03.2019, 14:29; Aktualizacja: 13.03.2019, 15:37
Z ustawy wynika, że gmina może zawrzeć umowę o realizacji przedsięwzięcia niskoemisyjnego wyłącznie z osobą, która łącznie spełnia kilka warunków. Jednym z nich jest posiadanie środków własnych i zasobów majątkowych nie przekraczających kwoty 424 tys. zł z uwzględnieniem wartości budynku, który chcemy termomodernizować.

Z ustawy wynika, że gmina może zawrzeć umowę o realizacji przedsięwzięcia niskoemisyjnego wyłącznie z osobą, która łącznie spełnia kilka warunków. Jednym z nich jest posiadanie środków własnych i zasobów majątkowych nie przekraczających kwoty 424 tys. zł z uwzględnieniem wartości budynku, który chcemy termomodernizować.źródło: ShutterStock

Ustawa z 9 listopada 2018 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów miała uruchomić program termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wymiany źródeł ciepła. Ale samorządy z południa Polski sceptycznie podchodzą do przepisów - donosi Portalsamorządowy.pl. Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca stwierdza, że ustawa w dużych miastach będzie martwa i nikt nie będzie mógł z niej skorzystać. - Niektóre zapisy ustawy są wręcz kuriozalne  – mówi prezydent.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Arek(2019-03-13 15:56) Zgłoś naruszenie 20

    Moja mama emerytka mieszka w przedwojennym domku z czerwonej cegły.Dom powinien być ocieplony.Jednak gdy zacząłem wgryzać się w konkretne warunki termomodernizacji przeszła mi ochota. Władza musi zrozumieć,że to nie PRL,ludzi trzeba zachęcić ,a nie tworzyć nieżyciowe przepisy i jeszcze wymagać cudów od biednych,często starych ludzi,dla których wypełnienie takiego wniosku przekracza możliwości intelektualne.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane