statystyki

Przed eurowyborami możliwa „czyszcząca reforma” kodeksu

autor: Tomasz Żółciak11.12.2018, 08:02; Aktualizacja: 11.12.2018, 08:15
Postulaty Związku Miast Polskich dążą do odwrócenia reformy PiS

Postulaty Związku Miast Polskich dążą do odwrócenia reformy PiSźródło: ShutterStock

W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie robocze strony rządowej, samorządowej i Krajowego Biura Wyborczego (KBW). Temat: wnioski po ostatniej elekcji oraz propozycje ewentualnych korekt przepisów.

– W sześciostopniowej skali oceniłbym te wybory na cztery z plusem. Zawsze jest coś do poprawienia, ale jeśli jakieś zmiany miałyby zajść, to w warstwie organizacyjnej, a nie w ordynacji – mówi Grzegorz Adam Woźniak z Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

Jednak szef tego ciała Andrzej Maciejewski z Kukiz’15 jest otwarty na korekty w kodeksie wyborczym. – Trzeba usiąść i porozmawiać. Jestem za tym, by wysłuchać wszystkich zaangażowanych stron – mówi.

Przyszłotygodniowe spotkanie poprzedzi jutrzejsze posiedzenie owej komisji, podczas której szefowa KBW Magdalena Pietrzak przedstawi posłom informację na temat przebiegu ostatnich wyborów samorządowych.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane