statystyki

Miasta do 100 tys. mieszkańców: Oto najlepsi włodarze

autor: Adam Pawluć23.05.2018, 09:34; Aktualizacja: 22.05.2019, 14:16
Nowy Sącz. Fot.  Lestat (Jan Mehlich)

Najlepszy włodarzem okazał się być Ryszard Nowak z Nowego Sącza.źródło: Creative Commons

W kategorii miasta do 100 tys. mieszkańców najlepsi włodarze to Ryszard Nowak z Nowego Sącza, Roman Smogorzewski z Legionowa oraz Beata Moskal-Słaniewska ze Świdnicy. 

I MIEJSCE – RYSZARD NOWAK, NOWY SĄCZ

Najważniejszy jest człowiek

Przy opracowywaniu katalogu zadań priorytetowych w zakresie ochrony zdrowia współpracujecie państwo z organizacjami pozarządowymi. Jak wygląda ta współpraca?

Co roku przygotowujemy program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego, są wśród nich organizacje zajmujące się ochroną zdrowia i profilaktyką uzależnień. Opracowane w urzędzie projekty konsultujemy ze środowiskiem społecznym. Organizacje prozdrowotne są bardzo aktywne, nie tylko na co dzień biorą one udział w spotkaniach konsultacyjnych, ale zgłaszają uwagi i potrzeby. Obecny katalog priorytetowych zadań współpracy wypracowywaliśmy przez kilka minionych lat, a dzięki sugestiom organizacji zadania te adresujemy zarówno do seniorów, jak i osób niepełnosprawnych bez względu na wiek.

Czy taka współpraca zmienia spojrzenie na mieszkańców?

Tak. Ustawy ustrojowe samorządu terytorialnego oraz inne przepisy szczególne wpływają na zakres kompetencji samorządu, czyli działania, jakie podejmujemy na rzecz mieszkańców. Czasem urzędnicy spoglądają na daną sprawę zza papierów, paragrafów, posługują się językiem urzędowym, prawniczym. A tymczasem za każdą sprawą stoi człowiek i to on jest najważniejszy. Dzięki pośrednictwu organizacji pozarządowych wsłuchujemy się w głos sądeczczan.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane