statystyki

Nagroda za posprzątanie wraku: tysiąc złotych

autor: Jakub Pawłowski27.12.2017, 07:28; Aktualizacja: 27.12.2017, 09:27
złomowanie auta, złom, samochód

Na dotacje NFOŚiGW zarezerwował 2,5 mln zł. I niewykluczone, że kwota ta zostanie zwiększona, zależnie od zainteresowania beneficjentów – zastrzega funduszźródło: ShutterStock

 Nawet na taką dotację mogą liczyć gminy i powiaty za każdy porzucony i zdezelowany pojazd. Muszą tylko przekazać go do stacji demontażu i zgłosić się do nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Za każde z pierwszych 10 zutylizowanych aut dopłaci on samorządowi równe 1000 zł. Przy czym każdy następny pojazd kwalifikuje się już na dofinansowanie 500 zł.

Pieniądze będą wypłacane w ramach własnego programu priorytetowego Racjonalna gospodarka odpadami Część 4) Dofinansowanie zbierania i demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Nabór ruszy już 2 stycznia 2018 r., a samorządy mogą skorzystać ze wsparcia do końca lipca.

Na dotacje NFOŚiGW zarezerwował 2,5 mln zł. I niewykluczone, że kwota ta zostanie zwiększona, zależnie od zainteresowania beneficjentów – zastrzega fundusz.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane