statystyki

Gminy inaczej policzą śmieci

autor: Urszula Mirowska-Łoskot20.07.2017, 07:25; Aktualizacja: 20.07.2017, 08:37
śmieci

Brakuje jednolitego sposobu wyliczania poziomów składowanych odpadów komunalnych ulegających biodegradacjiźródło: ShutterStock

 Nie zmienią się dopuszczalne poziomy masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, które może składować gmina. Zmodyfikowany za to zostanie sposób liczenia tych śmieci.

Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra środowiska w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji. Ma wejść w życie 31 grudnia 2017 r.

Zgodnie z obecnymi przepisami gminy z roku na rok muszą kierować na wysypiska coraz mniej śmieci. Tego wymagają od Polski unijne przepisy. W 2017 r. ich poziom nie może przekraczać 45 proc., ogólnej masy odpadów, w latach 2018 i 2019 r. – 40 proc., a w 2020 r. – 35 proc. Takie same poziomy określone są w projektowanym rozporządzeniu.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Beata(2018-01-22 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedys nie bylo zadnych odpadow komunalnych. Torby byly papierowe mozna je spalic np.na ognisku jezeli gotuje sie na gazie. Butelki tylko szklane zdawalo sie i jeszcze cos tam za nie sie dostalo a dzisiaj tylko plac i plac . Bylo przetworstwo to i takiego nadmiaru nie bylo . Wiadomo ze to wszystko,odpady ,odplywy to nic innego jak drenaz kieszeni zwyklych obywateli na rzecz tych tlustych zlodzieji z gminy .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane