statystyki

Lokalne referenda z finansowym znakiem zapytania w tle

autor: Tomasz Żółciak17.05.2017, 07:29; Aktualizacja: 17.05.2017, 11:41
Gdzie mają się jeszcze odbyć referenda

Gdzie mają się jeszcze odbyć referendaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Organizowane przez podwarszawskie gminy plebiscyty w sprawie przystąpienia do metropolii warszawskiej są bezprzedm iotowe, a związane z nimi wydatki mogą być kwestionowane – twierdzą politycy PiS.

Choć Prawo i Sprawiedliwość postanowiło chwilowo wygasić niewygodny temat Wielkiej Warszawy, to jednak część gmin nadal utrzymuje w tej sprawie referenda.

Z naszych informacji wynika, że w szeregach PiS trwają dyskusje o tym, czy i w jaki sposób da się storpedować te inicjatywy. Pojawiła się koncepcja, zgodnie z którą należy wskazywać na dwa aspekty. Po pierwsze – referenda są bez sensu w sytuacji, gdy projekt ustawy został wycofany z Sejmu. Po drugie, skoro mowa o bezprzedmiotowości głosowań, pod znakiem zapytania stawia to wydatki, jakie gminy poniosły lub zamierzają dopiero ponieść na organizację głosowania i kampanię.

– To jest porażka władz samorządowych Nieporętu, dlatego, że bezpodstawnie wydali pieniądze. Referendum to koszty. Te pieniądze mogły być wydane na tysiąc bardzo dobrych przedsięwzięć – tak w poniedziałek sprawę kolejnego przegranego referendum na antenie Radia Zet skomentował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!30 lecie samorządności - Związek Miast PolskichRedakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane