statystyki

Lokalne referenda z finansowym znakiem zapytania w tle

autor: Tomasz Żółciak17.05.2017, 07:29; Aktualizacja: 17.05.2017, 11:41
Gdzie mają się jeszcze odbyć referenda

Gdzie mają się jeszcze odbyć referendaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Organizowane przez podwarszawskie gminy plebiscyty w sprawie przystąpienia do metropolii warszawskiej są bezprzedm iotowe, a związane z nimi wydatki mogą być kwestionowane – twierdzą politycy PiS.

Choć Prawo i Sprawiedliwość postanowiło chwilowo wygasić niewygodny temat Wielkiej Warszawy, to jednak część gmin nadal utrzymuje w tej sprawie referenda.

Z naszych informacji wynika, że w szeregach PiS trwają dyskusje o tym, czy i w jaki sposób da się storpedować te inicjatywy. Pojawiła się koncepcja, zgodnie z którą należy wskazywać na dwa aspekty. Po pierwsze – referenda są bez sensu w sytuacji, gdy projekt ustawy został wycofany z Sejmu. Po drugie, skoro mowa o bezprzedmiotowości głosowań, pod znakiem zapytania stawia to wydatki, jakie gminy poniosły lub zamierzają dopiero ponieść na organizację głosowania i kampanię.

– To jest porażka władz samorządowych Nieporętu, dlatego, że bezpodstawnie wydali pieniądze. Referendum to koszty. Te pieniądze mogły być wydane na tysiąc bardzo dobrych przedsięwzięć – tak w poniedziałek sprawę kolejnego przegranego referendum na antenie Radia Zet skomentował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane