Nieruchomości rolne w Polsce od 2016 roku bez ograniczeń dla obcokrajowców

25.10.2014, 12:00
Raport przywołuje rozwiązania francuskie i niemieckie, które preferując rodzimych producentów rolnych w nabywaniu ziemi rolniczej, wymuszają jednocześnie racjonalne kształtowanie tego zasobu (głównie poprzez racjonalizację struktury obszarowej gospodarstw).

Raport przywołuje rozwiązania francuskie i niemieckie, które preferując rodzimych producentów rolnych w nabywaniu ziemi rolniczej, wymuszają jednocześnie racjonalne kształtowanie tego zasobu (głównie poprzez racjonalizację struktury obszarowej gospodarstw).źródło: ShutterStock

1 maja 2016 roku przestaną obowiązywać ograniczenia w nabywaniu nieruchomości rolnych w Polsce przez obcokrajowców. Budzi to obawy o masowy wykup polskich gruntów rolnych przez nabywców z niektórych państw Unii Europejskiej, w których ceny gruntów rolnych przekraczają kilkakrotnie ceny w Polsce.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • emerytka(2016-05-16 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    ***** prawda

    Odpowiedz
  • patriot(2014-10-29 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    no to ruscy wykupią nam ziemię, a potem powiedzą, że dla ochrony swoich obywateli i ich majątków przyłączają te tereny do Rosji. Brawo nasze władze niepolskie!!!

    Odpowiedz
  • riviva(2014-10-27 18:40) Zgłoś naruszenie 10

    nasi włodarze to flagę i godło by sprzedali dla tak naprawdę zaspokojenia partykularnych interesów, to jest ta krótkowzroczność. Jak leciało to łacińskie przysłowie ? Nie sztuka dać głodnemu rybę ...

    Odpowiedz
  • asan(2014-10-25 23:21) Zgłoś naruszenie 20

    Podobno mają przenieść Izrael do Polski.

    Odpowiedz
  • obserwator(2014-10-25 22:17) Zgłoś naruszenie 10

    Przynajmniej ceny gruntów wzrosną do normalnego poziomu. Polacy będą głupi jak nie będą żądać zaporowych cen.

    Odpowiedz
  • JKa(2014-10-25 18:58) Zgłoś naruszenie 10

    No wykupią - i co z tego? Powołają swoje województwo? Swoją gminę? Swoje władze? Odłączą te tereny od Polski? Nie zauważyłem, żeby Polacy na wyspach dążyli do autonomii... Jakoś nikt nie podnosi larum, że kupują działki czy mieszkania.

    Odpowiedz
  • pracująca biedota(2014-10-25 12:59) Zgłoś naruszenie 10

    przyjedzcie w lubelskie, tutaj bieda aż piszczy, mam trochę do sprzedania, bo pracuję i rząd płaci mi ochłapy, także z chęcią sprzedam obcokrajowcom, bo rząd mnie jako polaka ma gdzieś to i ja też, jak w tym przysłowiu "Kuba bogu tak Pan Bóg Kupie"

    Odpowiedz