Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nauczyciele i urzędnicy: 7 grup z wyższym urlopem wypoczynkowym

Nauczyciele Większość nauczycieli ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii (letnich i zimowych) - do wykorzystania w czasie ich trwania. Natomiast jeżeli nauczyciel jest zatrudniony w szkole, w której nie przewidziano ferii szkolnych, przysługuje mu prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów. Z kolei nauczycielom akademickim przysługuje 36 dni płatnego urlopu wypoczynkowego, które muszą wykorzystać w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.
Nauczyciele Większość nauczycieli ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii (letnich i zimowych) - do wykorzystania w czasie ich trwania. Natomiast jeżeli nauczyciel jest zatrudniony w szkole, w której nie przewidziano ferii szkolnych, przysługuje mu prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów. Z kolei nauczycielom akademickim przysługuje 36 dni płatnego urlopu wypoczynkowego, które muszą wykorzystać w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(18)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • xyz
  2016-05-15 09:55:14
  Gazeta prawna ujawnia "biedę" nauczycieli. Na tle innych pracujących, także z wyższym wykształceniem, to najlepiej opłacana grupa zawodowa z niczym nieuzasadnionymi przywilejami. Grupa zawodowa bardzo, bardzo roszczeniową. Ustrój się zmienił, klasa robotnicza się zmieniła a nauczyciele i Karta Nauczyciela z zapisami z 1982 roku, jak beton, nie do ruszenia.
  21
 • Dona
  2016-05-14 21:41:40
  Gazeta prawna bardzo nie lubi nauczycieli. To już następny z kilku już opublikowanych artykułów, który chce podjudzić ludzi przeciw grupie zawodowej jaką są nauczyciele. Nie rozumiem dlaczego z imienia już w tytule nie wymienia się innych grup zawodowych. Co za tendencyjność! Autorzy chyba mają trudną przeszłość szkolną!
  25
  pokażodpowiedzi (1)
 • do qwerty
  2016-05-14 17:57:39
  oni często ,,zapominają" czegoś powiedzieć...
  16
 • qwerty
  2016-05-14 12:29:40
  Zapomniano powiedzieć, że podczas urlopu w trakcie ferii, dyrektor szkoły ma prawo przez do 7 dni powierzyć nauczycielowi obowiązki i wymagać świadczenia pracy..
  20
 • kiedy skończy się "dorabianie"
  2016-05-15 13:33:56
  Kiedy wreszcie nauczyciele zaczną płacić podatki od udzielanych po cichu korepetycji? Dlaczego nauczyciel , który nie potrafi przekazać wiedzę bądź jej nie ma, nie jest zwalniany, dlaczego w tym zawodzie nie ma konkurencji tak jak to ma miejsce w wielu innych zawodach? Co za moda douczania dzieci w domu? Niektórzy rodzice twierdzą że wielu nauczycieli olewa prace z uczniami w szkole, wręcz wymuszając korepetycje na rodzicach. Jak to jest, że przy takim od lat wysokim bezrobociu w kraju, wielu nauczyciele nadal nie musi się wykazywać dobrymi wynikami bo i tak praca będzie?
  12
  pokażodpowiedzi (1)
 • a1
  2016-05-14 19:10:05
  Autor artykułu powinien się doszkolić albo staranniej przygotowywać, bo dodatkowy urlop przysługuje wyłącznie urzędnikom służby cywilnej, a nie pracownikom czyli tzw. członkom korpusu s.c. Urzędników czyli tych co zdali egzamin państwowy jest ułamek procenta w ogólnej liczbie ludzi pracujących w administracji, a ci mają normalny wymiar urlopu.
  7
  pokażodpowiedzi (1)
 • nie jest dobrze
  2016-05-16 10:05:26
  Większość nauczycieli w Polsce nie dorównuje poziomowi uczniów uzdolnionych. Nie potrafią z nimi pracować bo brak im jak wiedzy ogólnej tak i z poszczególnych przedmiotów a przede wszystkim chęci i wyobraźni. Nie potrafią zainteresować dzieci zdolnych, a więc dzieci się nudzą bo nie raz mają więcej wiedzy na dany temat niż Pani Nauczycielka. Nauczycieli jest o wiele za dużo niż potrzeba, czy nie powinno się wprowadzić jakiś element konkurencji żeby przynajmniej trochę zaczęli się starać ci ludzie? Tak jak w każdej pracy, którzy nie mają dobrych wyników powinni ustąpić miejsce lepszym.
  7
 • do xyz i tych co zarabiają dużo mniej przez 8-10 h
  2016-05-15 15:12:11
  całkowicie zgadzam się z xyz, nic dodać (chyba że jeszcze trochę wolnego oprócz ferii letnich, zimowych, wolnego przed i po Świętach Wielkanocnych i Bożego Narodzenia, dni wolnych z puli dyrektora) nic ująć (chyba że nadgodzin, lub drugiego etatu a ich czas pracy na to pozwala - 4 godziny dziennie - " przemęczenie")
  10
  pokażodpowiedzi (2)
 • skarbona
  2016-05-16 07:14:43
  Kolejne przekłamanie. Dodatkowy urlop ma tylko urzędnik mianowany. A mianowanym zostaje się mając mgr, certyfikat językowy i zdając trudny egzamin. W Polsce na 120 000 urzędników tylko ok. 7.000 jest mianowana. to świadczy o trudności.
  3
 • Abc
  2016-05-15 22:01:34
  Że tak powiem- aby ktoś mógł wypoczywać , ktoś inny musi zapierniczać również po niezapłaconych nadgodzinach i przymusowych delegacjach. Cóż z próżni się nie naleje innym... Szkoda tylko że nasze prawo tak faworyzuje jednych kosźtem innych . I tak już od lat... Beton i kłody na każdym kroku ...
  5
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej